St Paul Yolu( St Paul Trail ) / Değirmenözü Çaltepe Tazı Kanyonu

 • Hareket yeri:

  Meltem Camii Adliye Arkası

 • Tahrı:

  14/04/2019

 • Saat:

  07:00:00

 • Uzunlğu:

  14 Km

 • Rehber:

  Tuncer koç

 • Share:

Acıklama

St Paul Yolu ( St Paul Trail ) Kültür rotası Türkiye’nin işaretli en uzun 2. kültür rotası parkurudur. Bizde bu yolun geçtiği rotanın bir bölümü olan ( Değirmenözü Köyü - Çaltepe Köyü ) kültür rotasında 14 kmlik bir doğa yürüyüşü gerçekleştireceğiz. St Paul Yolu ( St Paul Trail ) yolu Hristiyanlık Dini’nin ilk dönem azizlerinden Aziz Paul’ün de geçtiği yoldur.

Bu hafta Beşkonak'a bağlı şirin birer köy olan Değirmenözü ve Çaltepe köyleri arasındaki St Paul Yolu adı ile anılan parkuru yürüyeceğiz.

Yürüyüşümüz Değirmenözü köyünden başlayacak. Köprü Çayı üzerindeki demir yaya köprüsünden batı yakasına geçtikten sonra rota boyunca Köprü çayının etrafından ırmak manzaralı parkurumuzu yürümeye başlayacağız. Rotamız boyunca Köprüçayının o muhteşem akışını izleyip kendimizi su ile terapi edeceğiz. Bir tepenin üzerine yapılan Gavur evini anıtı göreceğiz. Muhteşem Değirmenözü Gavur evi kanyon manzarası bizi büyüleyecektir. Çoban ağıllarını görüp şansımız varsa körpeleri seveceğiz. Yürüyüşümüz patikalardan devam edip son bölümde tarla yolundaki patikada bulacak. Bitiş noktamız Çaltepe(bolasan) köyü olacak.
Daha sonra zamanımız olursa Tazı Kanyona na gideceğiz veye istek üzerine rotayı ona göre ayarlayacağız.

Harekat : 14.04.2019 Pazar,
Harekat saati: 07.00
Harekat Yeri: Meltem Camii, Adliye yönü, Meltem Adliye binasının arka tarafından hareket edeceğiz.

İletişim
Rehber: Tuncer koç 0539 246 85 23

Klb. Bşk. : Muharrem Koç 0532 661 56 67

ADDK, TDF (Türkiye Dağcılık Federasyonu) ye bağlı 07.027.006 / 7-321348 tescil nolu yasal bir dernek olup, faaliyetlerinde kar amacı gütmez. İşler ve etkinlikler gönüllülük esasıyla yürütülür

* ADDK Antalya Dağcılık ve Doğa Sporları Klubü Dağcılık Federasyonuna bağlı tescilli bir kulübü olup, kar amacı yoktur ücretler paylaşım esasına göre hesaplanıp toplanmaktadır.

* Kulübümüz üyelerine indirim yapılmaktadır.

* Etkinliklere katılacak olanlar; isimlerini, etkinlik öncesi Cuma saat 17.00 ye kadar yazdırmalıdır.!

* Katılımcılar; rehber ve yöneticilerin uyarılarını dikkate almalıdır. sağlık sorun- larını ilgililere bildirmelidir.

* Rehberin izlediği rotanın dışına çıkılmaz, izinsiz gruptan ayrılınmaz.

* Etkinlik esnasında öncü rehber geçilmez, artçı rehberden geri kalınmaz.

* Grup düzen ve disiplinini bozan davranışlarda bulunulmaz. Baton hariç ellerin boş olmasına dikkat edilmelidir. Çevrenin kirletilmemesine özen gösterilir.

* Etkinlik süresince SİGARA ve ALKOL kullanılmaz.

* Gereklilik halinde rehber; parkurda değişiklik yapabilir.

* Sizin ve bizim sağlığımız ve güzel bir etkinlik için Lütfen Sağlık sorunu olanların, mutlaka doktorlarına danışmaları ve gurup liderine bilgi vermeleri gerekmektedir.

Katılımcılar, doğa sporlarının tehlike ve risklerini bilerek kendi istekleri ile ADDK etkinliklerine katılırlar. Katılımcılar ADDK etkinliği süresi boyunca meydana gelebilecek her hangi bir olumsuzluk durumunda ADDK' nü veya rehberlerini sorumlu tutmayacağını, ADDK veya rehberleri aleyhinde hiçbir şekilde yasal işlemde bulunamayacaklarını kabul etmiş sayılırlar. Program dahilindeki tüm etkinlikler için bu kurallar geçerlidir.