Şimdi Tırmanış Değil Temizlik Zamanı - Tahtalı Dağı Temizliği

 • Hareket yeri:

  Meltem Camii

 • Tahrı:

  12/10/2019

 • Saat:

  07:00:00

 • Uzunlğu:

  10 Km

 • Rehber:

  Tuncer koç

 • Share:

Acıklama

Şimdi Tırmanış Değil TEMİZLİK zamanı,
Olympos Tahtalı dağı 2365 mt. Temizliği

Tahtalı Dağı, muhteşem görseliyle Antalya dağcıların dağcılığa başladığı ilk dağlar arasındadır ve Antalya bölgesinde insanların en çok çıktığı en önemlilerindendir. Biliyorsunuz İnsanların çok olduğu yerler maalesef çok kötü kirleniyor ve doğaya bırakılan bu çöpler doğal yaşamı olumsuz etkiliyor. Türkiye Genelinde bütün dağçıların ortak girişimiyle herkes kendi bölgesindeki bir dağı temizleyecek bizde bizim bölgenin en önemli dağlardan biri olan Olimpos Tahtalı dağını temizleyelim ve hemde zirve yapalım diye yola çıktık ve Sizi de bu kervana davet ediyoruz. Gelin beraber doğamızı, dağlarımız temizleyelim

*** Gelecek ayda bir tane yanan dağlarımıza ağaç dikme etkinliği yapmayı düşünüyoruz..

*** Bu etkinlik Dağlarımızın bulunduğu bölgelerdeki doğal kaynakların, peyzajların, dağ yaşamının, çevrenin, dağ yaşamının korunması ve sürdürülebilir bir dağcılık için ülkemizin dağlarında başlatılacak olan bir sonbahar temizlik seferberliğine katılmaya ne dersiniz? Ülke genelinde 12-13 Ekim 2019 günü başlatılan bu kampanyaya gönüllü olarak katılmak isteyen herkes kendi yöresindeki dağlarda bulunan katı atıkları toplayarak aşağıya indirecektir. Ülkemin dağlarında başlatılacak olan sonbahar temizlik hareketine bütün dağ ve doğa severleri davet ediyorum. Dağlarımızın, dağ yaşamının ve çevrenin korunması konusunda daha duyarlı olmaya,bir farkındalık yaratarak bizlere katılmaya var mısınız? Kampanyaya katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
** Bizde bu yolda ADDK - Antalya Dağcılık ve Doğa Spor kulübü olarak kendi bölgemizdeki Olympos Tahtalı Dağı Zirve Tırmanış Temizliği yapmaya karar verdik ve ADDK olarak orada olacağız ve sizleride ADDK ailesi olarak davet ediyoruz gelin beraber dağlarımızı Temizleyelim...

Tahtalı Dağı, 2,365 metre yüksekliğinde, Batı Toroslar’ın denize dik yükseltileri içerisinde, Antalya Körfezi’nin sırtını dayadığı Beydağları bir bölümünde yer alır. Denizden birdenbire yükselen ve denizi en iyi gören, dünyadaki üç ya da dört dağlardan biri olma özelliği taşır.

Harekat zaman : 12.10.2018
Harekat saati. : 07.00
Harekat Yeri. : Meltem Camii, Adliye yönü, Meltem Adliye binasının arka tarafından hareket edeceğiz.

İletişim : Tuncer koç 0539 246 85 23

Klb. Bşk. : Muharrem Koç 0532 661 56 67ADDK, TDF (Türkiye Dağcılık Federasyonu) ye bağlı 07.027.006 / 7-321348 tescil nolu yasal bir dernek olup, faaliyetlerinde kar amacı gütmez. İşler ve etkinlikler gönüllülük esasıyla yürütülür

* ADDK Antalya Dağcılık ve Doğa Sporları Klubü Dağcılık Federasyonuna bağlı tescilli bir kulübü olup, kar amacı yoktur ücretler paylaşım esasına göre hesaplanıp toplanmaktadır.

* Kulübümüz üyelerine indirim yapılmaktadır.

* Etkinliklere katılacak olanlar; isimlerini, etkinlik öncesi Cuma saat 17.00 ye kadar yazdırmalıdır.!

* Katılımcılar; rehber ve yöneticilerin uyarılarını dikkate almalıdır. sağlık sorun- larını ilgililere bildirmelidir.

* Rehberin izlediği rotanın dışına çıkılmaz, izinsiz gruptan ayrılınmaz.

* Etkinlik esnasında öncü rehber geçilmez, artçı rehberden geri kalınmaz.

* Grup düzen ve disiplinini bozan davranışlarda bulunulmaz. Baton hariç ellerin boş olmasına dikkat edilmelidir. Çevrenin kirletilmemesine özen gösterilir.

* Etkinlik süresince SİGARA ve ALKOL kullanılmaz.

* Gereklilik halinde rehber; parkurda değişiklik yapabilir.

* Sizin ve bizim sağlığımız ve güzel bir etkinlik için Lütfen Sağlık sorunu olanların, mutlaka doktorlarına danışmaları ve gurup liderine bilgi vermeleri gerekmektedir.

Katılımcılar, doğa sporlarının tehlike ve risklerini bilerek kendi istekleri ile ADDK etkinliklerine katılırlar. Katılımcılar ADDK etkinliği süresi boyunca meydana gelebilecek her hangi bir olumsuzluk durumunda ADDK' nü veya rehberlerini sorumlu tutmayacağını, ADDK veya rehberleri aleyhinde hiçbir şekilde yasal işlemde bulunamayacaklarını kabul etmiş sayılırlar. Program dahilindeki tüm etkinlikler için bu kurallar geçerlidir.