SAGALASSOS - GÖLCÜK KRATER GÖLÜ - YEŞİLBAŞKÖY

 • Hareket yeri:

  Meltem Camii (Adliye tarafı)

 • Tahrı:

  04/09/2016

 • Saat:

  08:00:00

 • Uzunlğu:

  8 Km

 • Rehber:

  M. Ali Şenses

 • Share:

Acıklama

Bu haftaki etkinliğimize 115 kilometrelik otobüs yolculuğumuzun ardından Burdur un en yeşil ilçesi Ağlasun a ulaşacağız.

Tarihi çınaraltı ve etrafında içeceğimiz çayların ardından, tiyatrosu; bilinen en yüksek rakımda (1.650 m.) olan Sagalassos Antik Kentine gideceğiz. 

Geziden sonra kentin, batı ucundan yürüyüşe başlayıp, uzun ve kısa gurubun ayrılacağı Akdağ ın batı eteklerine ulaşacağız. , Burada Gölcük Krater gölüne gidecek uzun parkur ile Yeşilbaşköy e gidecek kısa parkur katılımcıları ayrılarak etkinlik iki gurup olarak devam edecektir. Kısa parkur yolunun sonuna doğru muhteşem ceviz ağaçları gölgesinde böğürtlenli yoldan balık çiftliğine ulaşıp,  katılımcılar vakitlerini değerlendirip, araçla Isparta, Gölcük Krater Gölüne geleceklerdir.

Sadece Antik Sagalassos u gezip, yürümeden Yeşilbaşköy e gitme olasılığı da mevcuttur.

Uzun parkurun tamamı 14 kilometre olup, katılımcılar Akdağ ın batı eteklerinden güneye doğru devam edip, yılkı atlarının bolca görülebilme olasılığı olan volkanik bir bölgeden geçip Gölcük Gölüne ulaşacaklardır. Guruplarını toplanması ile Antalya ya dönülecektir.

Kişisel malzemeler, fotograf makinası ve yeterince içme suyu ile müze kartlarının alınması unutulmamalıdır.

İletişim :

Mehmet Ali Şenses     : 0533 392 08 73

Fatih Baba                       : 0537 275 90 80

Muharrem Koç            : 0532 661 56 67