Pisidia Yolu ( Yukarı karaman - Gürkavak - Alabalık Çiftliği - Termessos )

 • Hareket yeri:

  Meltem Camii Adliye Arkası

 • Tahrı:

  28/12/2019

 • Saat:

  08:00:00

 • Uzunlğu:

  12 Km

 • Rehber:

  Tuncer koç

 • Share:

Acıklama

Pisidia Yolu ( Yukarı karaman Alabalık Çiftliği - Termessos )

Pisidia Yolu ( Pisidia Heritage Trail ) Yukarıkaraman Alabalık Çiftliği - Termessos Antik Kenti
Antalya'nın kuzeyinde kalan dağlık arazinin antik ismidir Pisidia. Bu turumuzda Pisidia Dağları’nı, Pisidia antik kentlerini keşfe çıkıyoruz. Yepyeni bir rotada yepyeni bir dünya tanımaya gidiyoruz ...
 
Yukarı karaman dan başlayan rotamız 3 km kadar orman yolu takip edilip dere yatağından sonra Termessos un eski antik yolundan antik kentte doğru 5 km bir tırmanışa başlanıyor. Termessos ve Milli Park gezisiyle yürüyüşümüz bitiyor Termessos gezisiyle beraber 12 km lik bir doğa yürüyüşü yapacağız.
 
Harekat : 28.12.2019 Pazar,
Harekat saati: 08.00
Harekat Yeri: Meltem Camii, Adliye yönü, Meltem Adliye binasının arka tarafından hareket edeceğiz.
 
İletişim :
Rehber : Tuncer koç 0539 246 85 23
 
Klb. Bşk. : Muharrem Koç 0532 661 56 67
 
Pisidia Yolu ( Pisidia Heritage Trail ) :
 
Uzun soluklu tematik yürüyüş yollarına bir yenisi daha ekleniyor. Trebanna, Kelbessos, Kremna, Ariassos, Sia, Pednelissos, Selge, Melli, Adada, Kapıkaya, Sagalassos ve Termessos gibi çok önemli arkeolojik alanlardan geçen rota genelde antik yolları takip ediyor. Bu rotanın bir diğer amacıda Uzun soluklu kültürel rotalar olan Likya Yolu ve St Paul Yollarını bir birine bağlama özelliği de sunuyor. Bu sayede bu iki kültürel rota bağlanıp bir bütün olarak işlev görecektir. Tüm çalışmaları bitmiş. İşaretlemeler neredeyse bitmek üzere yakın bir zamanda kadar bir tanıtıcı kitapta çıkacakmış.
 
Bizde ADDK - Antalya Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü olarak bu rotaya destek veriyoruz ve İlk 3 rotasında günübirlik doğa yürüyüşü yapacağız ilerleyen aylarda bu rotanın devamı olan parkurları da yapacağız. Bunun gibi daha nice tarihi yollarda doğa yürüyüşü yapmak için devam edeceğiz. Bu kervana sizleri de bekleriz istek üye olun isterseniz üye olmadan bize katılın beraber tüm doğayı keşfedelim ....
 
ADDK, TDF (Türkiye Dağcılık Federasyonu) ye bağlı 07.027.006 / 7-321348 tescil nolu yasal bir dernek olup, faaliyetlerinde kar amacı gütmez. İşler ve etkinlikler gönüllülük esasıyla yürütülür
 
* ADDK Antalya Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Dağcılık Federasyonuna bağlı tescilli bir kulübü olup, kar amacı yoktur ücretler paylaşım esasına göre hesaplanıp toplanmaktadır.
 
* Kulübümüz üyelerine indirim yapılmaktadır.
 
* Etkinliklere katılacak olanlar; isimlerini, etkinlik öncesi Cumartesi saat 17.00 ye kadar yazdırmalıdır.!
 
* Katılımcılar; rehber ve yöneticilerin uyarılarını dikkate almalıdır. sağlık sorun- larını ilgililere bildirmelidir.
 
* Rehberin izlediği rotanın dışına çıkılmaz, izinsiz gruptan ayrılınmaz.
 
* Etkinlik esnasında öncü rehber geçilmez, artçı rehberden geri kalınmaz.
 
* Grup düzen ve disiplinini bozan davranışlarda bulunulmaz. Baton hariç ellerin boş olmasına dikkat edilmelidir. Çevrenin kirletilmemesine özen gösterilir.
 
* Etkinlik süresince SİGARA ve ALKOL kullanılmaz.
 
* Gereklilik halinde rehber; parkurda değişiklik yapabilir.
 
* Sizin ve bizim sağlığımız ve güzel bir etkinlik için Lütfen Sağlık sorunu olanların, mutlaka doktorlarına danışmaları ve gurup liderine bilgi vermeleri gerekmektedir.