Pisidia Yolu - Pisidia Heritage Trail ( Milyos Antik Kent - Karacaören ) Doğa Yürüyüsü

 • Hareket yeri:

  Meltem Camii

 • Tahrı:

  08/02/2020

 • Saat:

  08:00:00

 • Uzunlğu:

  14 Km

 • Rehber:

  Tuncer koç

 • Share:

Acıklama

Pisidia Yolu Milyos Antik Kent - Karacaören Doğa Yürüyüsü
 
Milyos ( milias ) Antik Kenti Burdur Bucak eski adı Melli şimdiki adı Kocaaliler köyü sınırları içinde bulunan bir Pisidia kentti dir. Milyos antik kenti MÖ 4-5. yüzyıllar da kurulmuş tarihi Hellenistik ve Roma dönemlerine uzanıyor. En önemli özelliği yekpare taşlara oyulmuş tiyatro ve bazı mezarlar. Bütün Pisidia kentlerinde olduğu gibi savunması kolay tek kuzeyden girişi olan bir yerleşimi var. Kentte su yokluğundan inşa edilmiş bol sarnıç mevcuttur.
Doğa yürüyüşümüz Kocaaliler Köy mezarlığının yanındaki orman yolundan yürüyüp Karacaören baraj gölüne kadar keyifli manzara seyrederek 14 km'lik bir doğa yürüyüşü yapacağız.
 
Hareket :08.02.2020 Cumartesi
Hareket saati: 08.00
Hareket Yeri: Meltem Camii, Adliye yönü, Meltem Adliye binasının arka tarafından hareket edeceğiz.
 
İletişim
Rehber: Tuncer koç 0539 246 85 23
 
Klb. Bşk. : Muharrem Koç 0532 661 56
 
ADDK, TDF (Türkiye Dağcılık Federasyonu) ye bağlı 07.027.006 / 7-321348 tescil nolu yasal bir dernek olup, faaliyetlerinde kar amacı gütmez. İşler ve etkinlikler gönüllülük esasıyla yürütülür
 
* ADDK Antalya Dağcılık ve Doğa Sporları Klubü Dağcılık Federasyonuna bağlı tescilli bir kulübü olup, kar amacı yoktur ücretler paylaşım esasına göre hesaplanıp toplanmaktadır.
 
* Kulübümüz üyelerine indirim yapılmaktadır.
 
* Etkinliklere katılacak olanlar; isimlerini, etkinlik öncesi Cuma saat 17.00 ye kadar yazdırmalıdır.!
 
* Katılımcılar; rehber ve yöneticilerin uyarılarını dikkate almalıdır. sağlık sorun- larını ilgililere bildirmelidir.
 
* Rehberin izlediği rotanın dışına çıkılmaz, izinsiz gruptan ayrılınmaz.
 
* Etkinlik esnasında öncü rehber geçilmez, artçı rehberden geri kalınmaz.
 
* Grup düzen ve disiplinini bozan davranışlarda bulunulmaz. Baton hariç ellerin boş olmasına dikkat edilmelidir. Çevrenin kirletilmemesine özen gösterilir.
 
* Etkinlik süresince SİGARA ve ALKOL kullanılmaz.
 
* Gereklilik halinde rehber; parkurda değişiklik yapabilir.
 
* Sizin ve bizim sağlığımız ve güzel bir etkinlik için Lütfen Sağlık sorunu olanların, mutlaka doktorlarına danışmaları ve gurup liderine bilgi vermeleri gerekmektedir.
 
Katılımcılar, doğa sporlarının tehlike ve risklerini bilerek kendi istekleri ile ADDK etkinliklerine katılırlar. Katılımcılar ADDK etkinliği süresi boyunca meydana gelebilecek her hangi bir olumsuzluk durumunda ADDK' nü veya rehberlerini sorumlu tutmayacağını, ADDK veya rehberleri aleyhinde hiçbir şekilde yasal işlemde bulunamayacaklarını kabul etmiş sayılırlar. Program dahilindeki tüm etkinlikler için bu kurallar geçerlidir.