Oymapınar Side Su yolu ve Seleukeıa Antik Kent Doğa Yürüyüşü

 • Hareket yeri:

  Meltem Camii

 • Tahrı:

  07/04/2019

 • Saat:

  08:30:00

 • Uzunlğu:

  11 Km

 • Rehber:

  Tuncer koç

 • Share:

Acıklama

Oymapınar - Side Su Yolu ve SELEUKEIA Antik Kent
Doğa Yürüyüşü 12 km
Doğa Yürüyüşümüz Manavgat Melas Çayından ( Manavgat Çayı) Side Antik kentine su taşımak için Oymapınar da bulunan 340 m uzunluğunda bir vadi üzerine kurulu olan ve 44 adet kemere sahip Kırkgöz su köprüsü ayakta kalan en uzun su köprüsü olan kırkgöz Su kemerinden başlan su sulu takip ederek 5 tane su kemerini ve su tünellerine göreceğiz hatta bir kaç yerde su tünellerine de gireceğiz rota üstünde bulunan Seleukeıa antik kentine de uğrayacağız
Side Antik kentine Manavgat ( Melas) Irmağından bir mühendislik eseri olan Oymapınar dan 35 km'lik su yoluyla getirilen suyu taşımak için açık kanallar, tüneller, tonoz örgülü kanallar ve su köprüleri yapılmıştır. Agora Hamamı (müze) yanında bulunan sarnıca kadar taşınan sular buradan şehre taksim edilmektedir. Tünellerde temizlik ve havalandırma delikleri bulunmaktadır. bunun en güzel örnekleri dikmen köyünün girişindeki olan iki katlı kemerin çevresinde bulunmaktadır.
Naras köprüsü,
Antalya’nın Manavgat – Oymapınar Baraj Yolu üzerinde, Manavgat Şelalesi’ne bir kaç kilometre uzaklıkta bulunan Romalılar’dan kalma mimari harikası taş köprü olan Naras köprüsü, bir zamanlar çok yakınlardaki SELEUKEIA‘da barınan Roma lejyonlarının geçtiği bu muhteşem köprü bugün de sapasağlam ayakta durmaktadır.

Harekat : 07.04.2019 Pazar ,
Harekat saati: 08.30
Harekat Yeri: Meltem Camii, Adliye yönü, Meltem Adliye binasının arka tarafından hareket edeceğiz.

İletişim : Tuncer koç 0539 246 85 23
Klb. Bşk. : Muharrem Koç 0532 661 56 67

Not :
*** Yeni bir parkur ve daha önce hiç yapılmamış bir parkurdur...
*** Kahvaltı molamız Bucakşehler köyünde olacaktır. Gözlemeler uygun fiyatta yapılacaktır..

ADDK, TDF (Türkiye Dağcılık Federasyonu) ye bağlı 07.027.006 / 7-321348 tescil nolu yasal bir dernek olup, faaliyetlerinde kar amacı gütmez. İşler ve etkinlikler gönüllülük esasıyla yürütülür

* ADDK Antalya Dağcılık ve Doğa Sporları Klubü Dağcılık Federasyonuna bağlı tescilli bir kulübü olup, kar amacı yoktur ücretler paylaşım esasına göre hesaplanıp toplanmaktadır.

* Kulübümüz üyelerine indirim yapılmaktadır.

* Etkinliklere katılacak olanlar; isimlerini, etkinlik öncesi Cuma saat 17.00 ye kadar yazdırmalıdır.!

* Katılımcılar; rehber ve yöneticilerin uyarılarını dikkate almalıdır. sağlık sorun- larını ilgililere bildirmelidir.

* Rehberin izlediği rotanın dışına çıkılmaz, izinsiz gruptan ayrılınmaz.

* Etkinlik esnasında öncü rehber geçilmez, artçı rehberden geri kalınmaz.

* Grup düzen ve disiplinini bozan davranışlarda bulunulmaz. Baton hariç ellerin boş olmasına dikkat edilmelidir. Çevrenin kirletilmemesine özen gösterilir.

* Etkinlik süresince SİGARA ve ALKOL kullanılmaz.

* Gereklilik halinde rehber; parkurda değişiklik yapabilir.

* Sizin ve bizim sağlığımız ve güzel bir etkinlik için Lütfen Sağlık sorunu olanların, mutlaka doktorlarına danışmaları ve gurup liderine bilgi vermeleri gerekmektedir.

Katılımcılar, doğa sporlarının tehlike ve risklerini bilerek kendi istekleri ile ADDK etkinliklerine katılırlar. Katılımcılar ADDK etkinliği süresi boyunca meydana gelebilecek her hangi bir olumsuzluk durumunda ADDK' nü veya rehberlerini sorumlu tutmayacağını, ADDK veya rehberleri aleyhinde hiçbir şekilde yasal işlemde bulunamayacaklarını kabul etmiş sayılırlar. Program dahilindeki tüm etkinlikler için bu kurallar geçerlidir