Nehirler Özgür Kalsın Alara Çayı Doğa Yürüyüşü

 • Hareket yeri:

  Meltem Camii Adliye Arkası

 • Tahrı:

  04/08/2019

 • Saat:

  08:00:00

 • Uzunlğu:

  11 Km

 • Rehber:

  Tuncer koç

 • Share:

Acıklama

Nehirler Özgür Kalsın Alara Çayı Doğa Yürüyüşü

Alara çayının turkuaz rengindeki suyun da akıntıyla veya akıntıya karşı mücadele içinde yüzmek ayrıcalıktı. Alara Çayının Turkuaz sularında serinlemeye ve doğadaki su kaynaklarımızın güzelliğini dikkat çekmek için ADDK ekibi olarak doğa yürüyüşü yapmaya gidiyoruz.

Toroslar’ın Geyik Dağları eteklerinden doğan Alara Çayı çoşkulu bir şekilde akmaktadır. Her bir damlası büyük bir coşkuyla akıp giden Alara Çayı, 80 km kat ederek Manavgat’ ın Boztepe köyü yakınlarında Akdeniz ile buluşuyor. Her akarsuda olduğu gibi buraya da Hes ve baraj yapımı için girişilmektedir...

...Sularımız özgür aksın özgür kalsın...

Orman içerisinden 6 km keyifli bir yürüyüşten sonra yazın kavurucu sıcaklığına karşı Alara çayının soğuk sularına kavuşuyoruz, Alara Çayına ulaştığımızda yemek molası hemde yüzmek isteyenler kendilerini soğuk suya bırakabilir burada yemek molasından sonra 4 km kısmı da suda Alara çayı boyu yürüyeceğiz. Alara Han alara kalesi önünde yürüyüşümüze son vereceğiz.

Hareket : 04.08.2019 Pazar
Hareket saati: 07.00
Hareket Yeri: Meltem Camii, Adliye yönü, Meltem Adliye binasının arka tarafından hareket edeceğiz.

İletişim : Tuncer koç 0539 246 85 23

Klb. Bşk. : Muharrem Koç 0532 661 56 67

Klb Bşk Yard. : Mahmut Güngör 0535 244 11 66

AÇIKLAMALAR
**Kahvaltı molamız Gizli Cennet Şelalesinde olacaktır serin sularda şelaleye karşı çaylarımız yudumlayacağız yanımıza da kahvaltılık ürünler alabiliriz...
** Akşam yemeği içinde isteğe göre Alara kalesinin orada tesisler bulunmaktadır.
*** Havlu, deniz şortu, mayo/bikini, deniz ayakkabısı/ suda yürüyüş ayakkabısı ,güneş kremi, güneş gözlüğü, suda ıslanacağınız için yedek giysi ve çantanız da yanınıza alacağınız özel eşyalarınızı koyabileceğiniz kilitli poşet almanızı düzenli olarak kullandığınız ilaçlarınızı yanınızda bulundurmanızı öneririz.

ADDK, TDF (Türkiye Dağcılık Federasyonu) ye bağlı 07.027.006 / 7-321348 tescil nolu yasal bir dernek olup, faaliyetlerinde kar amacı gütmez. İşler ve etkinlikler gönüllülük esasıyla yürütülür.

* Etkinliklere katılacak olanlar; isimlerini, etkinlik öncesi bir gün öncesi saat 17.00 ye kadar yazdırmalıdır.!

* Katılımcılar; rehber ve yöneticilerin uyarılarını dikkate almalıdır. sağlık sorun- larını ilgililere bildirmelidir.

* Rehberin izlediği rotanın dışına çıkılmaz, izinsiz gruptan ayrılınmaz.

* Etkinlik esnasında öncü rehber geçilmez, artçı rehberden geri kalınmaz.

* Grup düzen ve disiplinini bozan davranışlarda bulunulmaz. Baton hariç ellerin boş olmasına dikkat edilmelidir. Çevrenin kirletilmemesine özen gösterilir.

* Etkinlik süresince SİGARA ve ALKOL kullanılmaz.

* Gereklilik halinde rehber; parkurda değişiklik yapabilir.
Katılımcılar, doğa sporlarının tehlike ve risklerini bilerek kendi istekleri ile ADDK etkinliklerine katılırlar. Katılımcılar ADDK etkinliği süresi boyunca meydana gelebilecek her hangi bir olumsuzluk durumunda ADDK' nü veya rehberlerini sorumlu tutmayacağını, ADDK veya rehberleri aleyhinde hiçbir şekilde yasal işlemde bulunamayacaklarını kabul etmiş sayılırlar. Program dahilindeki tüm etkinlikler için bu kurallar geçerlidir