Morların Bir Tanesi Lavanta Salda Yarışlı Burdur Gölü Etk.

 • Hareket yeri:

  Meltem Camii

 • Tahrı:

  27/07/2019

 • Saat:

  07:00:00

 • Uzunlğu:

  10 Km

 • Rehber:

  Tuncer koç

 • Share:

Acıklama

Bu Etkinliğimizde Nereleri Göreceğiz .!

MORLARIN BİRTANESİ LAVANTA
Haziran’dan Ağustos’a kadar suren mis gibi kokular arasında büyüleneceğiniz bir atmosfer de göl manzarası eşliğinde lavanta bahçesini gezmeye, güzel kareler çekmeye ne dersiniz? Bunun için Lavanta Kokulu köy olan Kuyucak köyüne gidiyoruz.

BURDUR GÖLÜ
Türkiyenin 7. büyük gölü yeşilden beyaza ve maviye doğru giden renk cümbüşü ile göl harika görüntü veriyor.Göçmen kuşların geçiş yeri olan göl, oluk görünümü ile çok güzel. Bu göl tuzlu olduğundan balık yaşamıyormuş. Bahar aylarında suyu yükseliyor, yazın ise çekiliyor. Arada ki fark 1 metreyi buluyormuş, göllerin durumu ortada..
LİSİNİA YABAN HAYATI REHABİLİTASYON MERKEZİ
Lisinia, Burdur Gölü çevresinde Pisidia zamanında kurulmuş bir antik kentin adı. Şu an kentten bir eser kalmamış. İsmi ise bu rehabilitasyon merkezinde, doğa’da yaşatılıyor. Lisinia," doğan ve batan güneşin ay ışığı misali pırıltısı" demek.
Bu merkezin tamamı ahşaptan yapılmış, göl manzaralı,bir tepenin yamacına kurulmuş. Doğadan toplanan ağaç dallarından yapılmış kartal heykeli sizi karşılayacak. Bu köye ve muhteşem manzarasına hayran kalacaksınız. Merkeze getirilen yaralı hayvanların tedavi edildiklerini ve yeniden doğaya bırakıldıklarını (leylek, kartal, kurt, çakal, karga,domuz…) hikayelerini size anlatacaklar.

YARIŞLI GÖLÜ
Kuş Cenneti , Burdur'da, Yeşilova ilçesi sınırlarında yer alır. Harmanlı, Yarışlı, Sazak, Kocapınar ve Düğer köyleri arasında, genişliği 16 km², derinliği 4m olan karstik göldür.

SALDA GÖLÜ

Türkiye'nin Maldivleri olarak bilinen Salda gölünün etrafında yürüyüşümüzü yaptıktan sonra Salda gölünün magnezyum yüklü serin sularına kendimizi bırakacağız.

Tektonik bir krater gölü olduğundan Salda’nın suyu soda, magnezyum açısından oldukça zengindir. O eşsiz beyaz kumsalının sırrı da yine magnezyumdur. Gölün toprak yapısının sahip olduğu mineraller sayesinde suyunun cilt hastalıklarına karşı etkili olduğu söyleniyor. Çamur banyosu gözde aktivitelerdendir.

Etrafındaki müsait alanla, tüm Türkiye’den karavancıların, bisikletçilerin, motorcuların popüler uğrak noktalarından biri olan Salda gölünde bizde bolca zaman geçirip yüzeceğiz. Mayo,havlu,güneş gözlüğü,güneş kremi vb. alınız.

Turkuaz tutkusu olan herkesin mutlaka yolunu düşürmesi gereken bir yer Salda. Bir krater gölü olan Salda’nın en derin yerlerde çivit mavisine çalıyor. Bir de böyle gizemli bir yanı var. Çanağı bir volkanik bir patlama ile oluştuğu için mavisi de derin, kendisi de: 184 metre derinliği ile Türkiye’nin en derin göllerinden.

Harekat :27.07.2019 Cumartesi
Harekat saati: 07.00
Harekat Yeri: Meltem Camii, Adliye yönü, Meltem Adliye binasının arka tarafından hareket edeceğiz.

İletişim : Tuncer koç 0539 246 85 23

Klb. Bşk. : Muharrem Koç 0532 661 56 67

Klb Bşk Yard. : Mahmut Güngör 0535 244 11 66

*** Kültürel bir etkinlik olduğundan dolayı rahat bir ayakkabı, terlik, kıyafet alabilirsiniz..

*** Şapka, güneş kremi, deredeki suya girmek için şort veya mayolarınızı, gözlükleri ve yedek tişört kıyafetlerinizi almayı unutmayız...

ADDK, TDF (Türkiye Dağcılık Federasyonu) ye bağlı 07.027.006 / 7-321348 tescil nolu yasal bir dernek olup, faaliyetlerinde kar amacı gütmez. İşler ve etkinlikler gönüllülük esasıyla yürütülür.

* Etkinliklere katılacak olanlar; isimlerini, etkinlik öncesi Cuma günü saat 17.00 ye kadar yazdırmalıdır.!

* Katılımcılar; rehber ve yöneticilerin uyarılarını dikkate almalıdır. sağlık sorun- larını ilgililere bildirmelidir.

* Rehberin izlediği rotanın dışına çıkılmaz, izinsiz gruptan ayrılınmaz.

* Etkinlik esnasında öncü rehber geçilmez, artçı rehberden geri kalınmaz.

* Grup düzen ve disiplinini bozan davranışlarda bulunulmaz. Baton hariç ellerin boş olmasına dikkat edilmelidir. Çevrenin kirletilmemesine özen gösterilir.

* Etkinlik süresince SİGARA ve ALKOL kullanılmaz.

* Gereklilik halinde rehber; parkurda değişiklik yapabilir.
Katılımcılar, doğa sporlarının tehlike ve risklerini bilerek kendi istekleri ile ADDK etkinliklerine katılırlar. Katılımcılar ADDK etkinliği süresi boyunca meydana gelebilecek her hangi bir olumsuzluk durumunda ADDK' nü veya rehberlerini sorumlu tutmayacağını, ADDK veya rehberleri aleyhinde hiçbir şekilde yasal işlemde bulunamayacaklarını kabul etmiş sayılırlar. Program dahilindeki tüm etkinlikler için bu kurallar geçerlidir