Likya Yolu ( Ulupınar / Yanartaş - Çıralı Olympos ) - Lycian Way

 • Hareket yeri:

  Meltem Camii Adliye Arkası

 • Tahrı:

  02/12/2018

 • Saat:

  08:00:00

 • Uzunlğu:

  11 Km

 • Rehber:

  Tuncer koç

 • Share:

Acıklama

Likya Yolu ( Ulupınar / Yanartaş Çıralı - Olympos ) -
Lycian Way 11 Km Doğa Yürüyüşü

Yürüyüşümüz Ulupınar'daki dereden başlayacak, Dere geçişinden sonra yolumuz patika olarak devam ediyor ve tepeye doğru tırmanmaya başlıyoruz. Bu noktadaki rakımımız yakşalık 150m ve tepeye vardığımızda yaklaşık 200m irtifa kazanarak 350m’ye çıkmış olacağız. Orman içindeki bu tırmanış yaklaşık 1.5km kadar. Keyifli ve çok yorucu olmayan bu patikadan tırmanışı tamamladığımızda karşımızda çıralı sahili manzarası bizi karşılıyor olacak
Tepenin bu noktasında yanartaş olarak bilinen gaz çıkışlarının olduğu ocaklardan mevcut. Aşağı tarafta herkesce bilinen bölgedekilere göre daha küçük olan ocaklardan bazıları yanıyor . Yanartaştan sonra 2 km sonra çıralı sahilinden sonra vakit yeterse Olympos Antik kente de girebiliriz ve yürüyüşümüzü burada sonlandırmış olacağız..

Harekat : 02.12.2018 Pazar, 
Harekat saati: 08.00 
Harekat Yeri: Meltem Camii, Adliye yönü, Meltem Adliye binasının arka tarafından hareket edeceğiz.

İletişim 
Rehber: Tuncer koç 0539 246 85 23

Klb. Bşk. : Muharrem Koç 0532 661 56 67

LİKYA YOLU : Likya Yolu projesi, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı desteği ile, Alternatif Turizmin geliştirilmesine yönelik, işaretlenerek haritalandırılmıştır. Bir ucu Fethiye'den başlayarak, Antalya'nın Geyikbayırı köyünde son bulmaktadır. Tamamı 530 km civarındadır. 
Antalya Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (ADDK) bu yolu yürümekte ki amaç ve gayemiz, doğa da mutlu bir şekilde zaman geçirmek ve doğa sporları (yürüyüşü ) yapmaktır.

ADDK, TDF (Türkiye Dağcılık Federasyonu) ye bağlı 07.027.006 / 7-321348 tescil nolu yasal bir dernek olup, faaliyetlerinde kar amacı gütmez. İşler ve etkinlikler gönüllülük esasıyla yürütülür

* ADDK Antalya Dağcılık ve Doğa Sporları Klubü Dağcılık Federasyonuna bağlı tescilli bir kulübü olup, kar amacı yoktur ücretler paylaşım esasına göre hesaplanıp toplanmaktadır.

* Kulübümüz üyelerine indirim yapılmaktadır.

* Etkinliklere katılacak olanlar; isimlerini, etkinlik öncesi Cuma saat 17.00 ye kadar yazdırmalıdır.!

* Katılımcılar; rehber ve yöneticilerin uyarılarını dikkate almalıdır. sağlık sorun- larını ilgililere bildirmelidir.

* Rehberin izlediği rotanın dışına çıkılmaz, izinsiz gruptan ayrılınmaz.

* Etkinlik esnasında öncü rehber geçilmez, artçı rehberden geri kalınmaz.

* Grup düzen ve disiplinini bozan davranışlarda bulunulmaz. Baton hariç ellerin boş olmasına dikkat edilmelidir. Çevrenin kirletilmemesine özen gösterilir.

* Etkinlik süresince SİGARA ve ALKOL kullanılmaz.

* Gereklilik halinde rehber; parkurda değişiklik yapabilir.

* Sizin ve bizim sağlığımız ve güzel bir etkinlik için Lütfen Sağlık sorunu olanların, mutlaka doktorlarına danışmaları ve gurup liderine bilgi vermeleri gerekmektedir.

Katılımcılar, doğa sporlarının tehlike ve risklerini bilerek kendi istekleri ile ADDK etkinliklerine katılırlar. Katılımcılar ADDK etkinliği süresi boyunca meydana gelebilecek her hangi bir olumsuzluk durumunda ADDK' nü veya rehberlerini sorumlu tutmayacağını, ADDK veya rehberleri aleyhinde hiçbir şekilde yasal işlemde bulunamayacaklarını kabul etmiş sayılırlar. Program dahilindeki tüm etkinlikler için bu kurallar geçerlidir.