Likya Yolu ( Adrasan - Felidonya Deniz Feneri ) - Lycian Way

 • Hareket yeri:

  Meltem Camii

 • Tahrı:

  16/01/2019

 • Saat:

  08:00:00

 • Uzunlğu:

  15 Km

 • Rehber:

  Tuncer koç

 • Share:

Acıklama

Likya Yolu ( Adrasan - Felidonya Deniz Feneri ) - Lycian Way 15 Km
Rotamız Adrasan sahilinde başlamaktadır. Gelidonya Deniz Fenerinde veya Korsan koyunda son bulacaktır.
Türkiye'nin denizden 227 metreyle en yüksekteki deniz feneri olma özelliğine sahip olan Gelidonya Deniz Feneri 227 mt. yükseklikte, denizden 3 km içeride yer alır. Antalya il sınırın en uç noktasında bulunuyor. Arkasını Markız tepeye yaslayan fener, önünde beş adalar açık gözle görülmektedir. Yem yeşillikler içinde farklı bitki örtüsüyle herkesin ilgi odağındadır.
Konum olarak Antalya körfezinin en uç noktası olan batı burnunda bulunmaktadır. Aynı zaman da Likya yolunun bir parçası olan bir güzergah tadır ve bu sayede bir çok maceracı gezginleri karşılar. Fenerin karşıdaki üç adalı manzara izlenilmeye değer
Harekat : 16.01.2019 Çarşamba,
Harekat saati: 08.00
Harekat Yeri: Meltem Camii, Adliye yönü, Meltem Adliye binasının arka tarafından hareket edeceğiz.
 
İletişim
Rehber: Tuncer koç 0539 246 85 23
 
Mahmut Güngör : 0535 244 11 66
 
Klb. Bşk. : Muharrem Koç 0532 661 56 67
 
LİKYA YOLU : Büyük çoğunluğu Cate CLOW tarafından çalışılarak hazırlanan Likya Yolu projesi, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı desteği ile, Alternatif Turizmin geliştirilmesine yönelik, işaretlenerek haritalandırılmıştır. Bir ucu Fethiye'den başlayarak, Antalya'nın Geyikbayırı köyünde son bulmaktadır. Tamamı 530 km civarındadır.
Antalya Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (ADDK) bu yolu yürümekte ki amaç ve gayemiz, doğa da mutlu bir şekilde zaman geçirmek ve doğa sporları (yürüyüşü ) yapmaktır.
 
ADDK, TDF (Türkiye Dağcılık Federasyonu) ye bağlı 07.027.006 / 7-321348 tescil nolu yasal bir dernek olup, faaliyetlerinde kar amacı gütmez. İşler ve etkinlikler gönüllülük esasıyla yürütülür
 
* ADDK Antalya Dağcılık ve Doğa Sporları Klubü Dağcılık Federasyonuna bağlı tescilli bir kulübü olup, kar amacı yoktur ücretler paylaşım esasına göre hesaplanıp toplanmaktadır.
 
* Kulübümüz üyelerine indirim yapılmaktadır.
 
* Etkinliklere katılacak olanlar; isimlerini, etkinlik öncesi Cuma saat 17.00 ye kadar yazdırmalıdır.!
 
* Katılımcılar; rehber ve yöneticilerin uyarılarını dikkate almalıdır. sağlık sorun- larını ilgililere bildirmelidir.
 
* Rehberin izlediği rotanın dışına çıkılmaz, izinsiz gruptan ayrılınmaz.
 
* Etkinlik esnasında öncü rehber geçilmez, artçı rehberden geri kalınmaz.
 
* Grup düzen ve disiplinini bozan davranışlarda bulunulmaz. Baton hariç ellerin boş olmasına dikkat edilmelidir. Çevrenin kirletilmemesine özen gösterilir.
 
* Etkinlik süresince SİGARA ve ALKOL kullanılmaz.
 
* Gereklilik halinde rehber; parkurda değişiklik yapabilir.
 
* Sizin ve bizim sağlığımız ve güzel bir etkinlik için Lütfen Sağlık sorunu olanların, mutlaka doktorlarına danışmaları ve gurup liderine bilgi vermeleri gerekmektedir.
 
Katılımcılar, doğa sporlarının tehlike ve risklerini bilerek kendi istekleri ile ADDK etkinliklerine katılırlar. Katılımcılar ADDK etkinliği süresi boyunca meydana gelebilecek her hangi bir olumsuzluk durumunda ADDK' nü veya rehberlerini sorumlu tutmayacağını, ADDK veya rehberleri aleyhinde hiçbir şekilde yasal işlemde bulunamayacaklarını kabul etmiş sayılırlar. Program dahilindeki tüm etkinlikler için bu kurallar geçerlidir.