Kremna Antik Kenti - Karacaören Gölü Yürüyüşü

 • Hareket yeri:

  Meltem Camii Adliye Arkası

 • Tahrı:

  25/05/2019

 • Saat:

  08:30:00

 • Uzunlğu:

  12 Km

 • Rehber:

  Tuncer koç

 • Share:

Acıklama

Kremna Antik Kent Yunancada “uçurum” anlamına gelmektedir. Kremna Antik Kenti Çamlık Köyü’nün sınırları içerisinde Aksu Vadisi’ndedir. Etrafı uçurumla çevrili bir tepenin üzerindedir.

Yürüyüşümüz Burdur il sınırları içinde olan 1200 m yükseklikte olan Hacıbağ Köyünden başlayacak. Kuş düneği Kayalıklarını paralel bir şekilde ilerleyerek antik kente geliyor. Çok geniş bir alanda kurulu kent kalıntılarını gezmek epey vakit alacaktır.
Kentin güney girişinden şehri terk ederek kaya mezarından devam eden antik yolu takip ederek Çamlık köyüne inebilirsiniz. Buradan Göl manzarasında kısa bir yürüyüş yaparak Karacören gölü seyir terasında göl manzarasında yorgunluğumuz atacağız

Kremna Antik Kent, şehir bakımından girintili çıkıntılı ve üç köşelidir. 1000 metre yükseklikte yayla üzerinde olduğu için şimdi gitmek için tam zamanıdır. 235 metre uzunluğunda sütunlu yol bulunmaktadır. Yolun iki tarafında sütunlar bulunur. Sütunların arasında iki sıra halinde dükkanlar bulunur. Sütün gövdeleri granit taşlardan yapılmıştır.

Antik kentten sonra Karacaören Baraj Gölünde de kısa bir yürüyüşümüz olacak ve Karacaören gölünü bir tepeden izleyeceğiz..


Harekat zaman : 25.05.2019 Cumartesi
Harekat saati. : 08.30
Harekat Yeri. : Meltem Camii, Adliye yönü, Meltem Adliye binasının arka tarafından hareket edeceğiz.

İletişim : Tuncer koç 0539 246 85 23

Klb Bşk Yard. : Mahmut Güngör 0535 244 11 66

**** Altı lastik tabanlı doğa ayakkabısı, varsa tozluklarınızı ve rahat bir sırt çantası taşıyarak doğada güzel bir gün geçireceksiniz.


ADDK, TDF (Türkiye Dağcılık Federasyonu) ye bağlı 07.027.006 / 7-321348 tescil nolu yasal bir dernek olup, faaliyetlerinde kar amacı gütmez. İşler ve etkinlikler gönüllülük esasıyla yürütülür

* ADDK Antalya Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Dağcılık Federasyonuna bağlı tescilli bir kulübü olup, kar amacı yoktur ücretler paylaşım esasına göre hesaplanıp toplanmaktadır.

* Kulübümüz üyelerine indirim yapılmaktadır.

* Etkinliklere katılacak olanlar; isimlerini, etkinlik öncesi Cuma saat 17.00 ye kadar yazdırmalıdır.!

* Katılımcılar; rehber ve yöneticilerin uyarılarını dikkate almalıdır. sağlık sorun- larını ilgililere bildirmelidir.

* Rehberin izlediği rotanın dışına çıkılmaz, izinsiz gruptan ayrılınmaz.

* Etkinlik esnasında öncü rehber geçilmez, artçı rehberden geri kalınmaz.

* Grup düzen ve disiplinini bozan davranışlarda bulunulmaz. Baton hariç ellerin boş olmasına dikkat edilmelidir. Çevrenin kirletilmemesine özen gösterilir.

* Etkinlik süresince SİGARA ve ALKOL kullanılmaz.

* Gereklilik halinde rehber; parkurda değişiklik yapabilir.

* Sizin ve bizim sağlığımız ve güzel bir etkinlik için Lütfen Sağlık sorunu olanların, mutlaka doktorlarına danışmaları ve gurup liderine bilgi vermeleri gerekmektedir.

Katılımcılar, doğa sporlarının tehlike ve risklerini bilerek kendi istekleri ile ADDK etkinliklerine katılırlar. Katılımcılar ADDK etkinliği süresi boyunca meydana gelebilecek her hangi bir olumsuzluk durumunda ADDK' nü veya rehberlerini sorumlu tutmayacağını, ADDK veya rehberleri aleyhinde hiçbir şekilde yasal işlemde bulunamayacaklarını kabul etmiş sayılırlar. Program dahilindeki tüm etkinlikler için bu kurallar geçerlidir.