Karain Mağarası, Kırkgözhan Doğa Yürüyüşü

 • Hareket yeri:

  Meltem Camii Adliye Arkası

 • Tahrı:

  24/11/2018

 • Saat:

  08:00:00

 • Uzunlğu:

  10 Km

 • Rehber:

  Tuncer koç

 • Share:

Acıklama

Karain Mağarası, Kırkgözhan Doğa Yürüyüşü 10 Km

Yürüyüşümüz Karain Mağarasını gezdikten sonra başlayacaktır.
Rotamız, Karain mağarasını gezdikten sonra Macar İnine geçeceğiz. Domuz tepesin arkasından Kırkgöz'den gelen suyun kenarından Suluin mağarasına varacağız. Buradan biraz yükselerek kiraç fabrikasından sonra Kırkgöz su kaynağına varağız. Kırkgöz'ün kayağında bir su altı mağarasından çıkmaktadır. 
Kırkgöz su kaynağının orada suyun yanında yemeğimizi çayımızı içtikten sonra Kırkgözhan'dan sonra Bıyıklı mevkisinde yürüyüşümüz son bulacaktır. 

*** Parkur kolay bir parkur olup herkes katılabilir...
***isteğe göre kırkgöz su kaynakların orada yanımızda getireceğimiz sucuk tavuk vb. et ürünleriyle ekmek arası yapabiliriz...
*** Yanınızda müze kartını getirmeyi unutmayın ...


Harekat : 24.11.2018 Cumartesi, 
Harekat saati: 08.00 
Harekat Yeri: Meltem Camii, Adliye yönü, Meltem Adliye binasının arka tarafından hareket edeceğiz. 

İletişim 
Rehber: Tuncer koç 0539 246 85 23

Klb. Bşk. : Muharrem Koç 0532 661 56 67

Karain magarası, 1946’da başlanan ve halen devam eden kazılardan, Karain’in günümüzden 500.000 yıl kadar önce de yerleşim merkezi olarak kullanıldığı sonucuna varılmış. Bölge, Türkiye’nin içinde insan yaşamış en büyük mağarası olma özelliğine sahip. Karain Mağarası’ndan çıkarılan buluntular, mağaranın hemen yakınında bulunan Karain Müzesi‘nde ve Antalya Müzesi‘ndeki tarihöncesi bölümde sergileniyor.
Karain Mağarası, Anadolu ve Yakın Doğu tarihi açısından önemli bir Paleolitik merkez olan Karain Mağarası’nda, Paleolitik, Neololitik, Kalkolitik, Eski Tunç gibi Protohistorik çağlarda ve klasik çağda insanlar tarafından sürekli bir iskân alanı olduğu biliniyor.

Suluin mağarası, 80 metrelik giriş ağzıyla Asya Kıtası nın bilinen en derin mağarasıdır. 27 Ağustos 1995 tarihinde bir su altı araştırma ekibinin mağaraya yaptıkları dalışta 122 metreye kadar inmişler, fakat mağara sonuna ulaşamamışlardır.
Kocain Mağarası’nın 60 metre çapındaki dev çıkış ağzından mağaranın iç kısımlarına doğru yavaş yavaş ilerliyoruz. İlerledikçe dışarından gelen gün ışığının etkisi zayıflıyor.


ADDK, TDF (Türkiye Dağcılık Federasyonu) ye bağlı 07.027.006 / 7-321348 tescil nolu yasal bir dernek olup, faaliyetlerinde kar amacı gütmez. İşler ve etkinlikler gönüllülük esasıyla yürütülür

* ADDK Antalya Dağcılık ve Doğa Sporları Klubü Dağcılık Federasyonuna bağlı tescilli bir kulübü olup, kar amacı yoktur ücretler paylaşım esasına göre hesaplanıp toplanmaktadır.

* Kulübümüz üyelerine indirim yapılmaktadır.

* Etkinliklere katılacak olanlar; isimlerini, etkinlik öncesi Cumartesi saat 17.00 ye kadar yazdırmalıdır.!

* Katılımcılar; rehber ve yöneticilerin uyarılarını dikkate almalıdır. sağlık sorun- larını ilgililere bildirmelidir.

* Rehberin izlediği rotanın dışına çıkılmaz, izinsiz gruptan ayrılınmaz.

* Etkinlik esnasında öncü rehber geçilmez, artçı rehberden geri kalınmaz.

* Grup düzen ve disiplinini bozan davranışlarda bulunulmaz. Baton hariç ellerin boş olmasına dikkat edilmelidir. Çevrenin kirletilmemesine özen gösterilir.

* Etkinlik süresince SİGARA ve ALKOL kullanılmaz.

* Gereklilik halinde rehber; parkurda değişiklik yapabilir.

* Sizin ve bizim sağlığımız ve güzel bir etkinlik için Lütfen Sağlık sorunu olanların, mutlaka doktorlarına danışmaları ve gurup liderine bilgi vermeleri gerekmektedir.

Katılımcılar, doğa sporlarının tehlike ve risklerini bilerek kendi istekleri ile ADDK etkinliklerine katılırlar. Katılımcılar ADDK etkinliği süresi boyunca meydana gelebilecek her hangi bir olumsuzluk durumunda ADDK' nü veya rehberlerini sorumlu tutmayacağını, ADDK veya rehberleri aleyhinde hiçbir şekilde yasal işlemde bulunamayacaklarını kabul etmiş sayılırlar. Program dahilindeki tüm etkinlikler için bu kurallar geçerlidir.