Efsanevi Dipsiz Göl, Sülüklü Göl ve Göktepe Yaylası Kervan Yolu

 • Hareket yeri:

  Meltem Camii Adliye Arkası

 • Tahrı:

  01/06/2019

 • Saat:

  07:00:00

 • Uzunlğu:

  11 Km

 • Rehber:

  Tuncer koç

 • Share:

Acıklama

Kayıp Altınlarıyla Efsaneleşmiş Dipsiz Göl, Sülüklü Gölü ve Göktepe Yaylası Kervan Yolu Doğa Yürüyüşü

Toros dağlarının kuzey eteklerinde içinde insan boyu kadar balıkların yaşadığı, çok derin olduğu için bir türlü dibine ulaşılamayan, karanlık sularında kayıp altınların olduğuna inanılan bir göl vardır… Efsanevi bir göl Dipsiz göl. Bu yörelerde halk arasındaki efsane böyle… hatta gölün suyunu boşaltmak için kepçelerle kanal bile açılmak istenilse de başarılı olamamışlar...

Bizde Dipsiz gölü görmek için karların daha yeni kalktığı bu zamanda gideceğiz. Hem Dipsiz gölü Hemde Sülüklü gölü göreceğiz. Doğanın güzelliklerini, çiçeklerin doyumsuz güzelliğini görmek için bu güzelliği yaşamak için yine farklı bir rota oluşturduk

Yürüyüşümüz 1700 metre yükseklikte bulanan Dipsiz gölden 2200 metre yüksekliği olan Göktepe yaylası arasında bulanan kervan yolunda yürüyüş yapacağız. Göktepe den sonra Sülüklü göl üzerinden tekrar Dipsiz göle geleceğiz ve burada zamana göre Dipsiz göl kenarında isteyen fotoğraf safarisi yapacak hatta yüzmek isteyenler gölde yüzecek veya göl kenarında dinlenmek de dinlenerek keyifli zaman geçirecek.

Not : Gittiğimiz bu yeni rota eski göçerlerin kullandığı Akseki - Bozkır ilçelerini bir birine bağlayan eski bir kervan yolunun bir etabında olacaktır. Yerel Rehber arkadaşımız Hüseyin Köken bize Rehberlik yapacaktır.

Harekat zaman : 01.06.2019 Cumartesi
Harekat saati. : 07.00
Harekat Yeri. : Meltem Camii, Adliye yönü, Meltem Adliye binasının arka tarafından hareket edeceğiz.

İletişim : Tuncer koç 0539 246 85 23

Klb Bşk Yard. : Mahmut Güngör 0535 244 11 66

Dipsiz Göl, Batı Toros Dağları'nın doğusundaki Geyik Dağları'nın kuzey yamaçlarındadır. 1700 metre yüksekliğindeki bu göl, dağ çan
aklarından birinin dolmasıyla oluşmuştur. Sızıntılarla beslendiği için her mevsim suyu aynı seviyede kalmıştır. Göl tabanının alüvyonla dolmasıyla ortadaki derinlik 13 metreye kadar düşerken, gölün en derin yeri 18 metredir. Göl içerisinde sazan ve tatlı su balığı bulunmaktadır. Günübirlik piknik için çok uygun olduğu gibi balıkçıların da uğrak yeridir. Ayrıca çadır kurmak isteyenler için vazgeçilmez bir noktadır.

**** Altı lastik tabanlı doğa ayakkabısı, varsa tozluklarınızı ve rahat bir sırt çantası taşıyarak doğada güzel bir gün geçireceksiniz.

*** Şapka, güneş kremi, gölle girmek için şort veya mayolarınızı, gözlükleri ve uzun kollu tişört almayı unutmayız...


ADDK, TDF (Türkiye Dağcılık Federasyonu) ye bağlı 07.027.006 / 7-321348 tescil nolu yasal bir dernek olup, faaliyetlerinde kar amacı gütmez. İşler ve etkinlikler gönüllülük esasıyla yürütülür

* ADDK Antalya Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Dağcılık Federasyonuna bağlı tescilli bir kulübü olup, kar amacı yoktur ücretler paylaşım esasına göre hesaplanıp toplanmaktadır.

* Kulübümüz üyelerine indirim yapılmaktadır.

* Etkinliklere katılacak olanlar; isimlerini, etkinlik öncesi Cuma saat 17.00 ye kadar yazdırmalıdır.!

* Katılımcılar; rehber ve yöneticilerin uyarılarını dikkate almalıdır. sağlık sorun- larını ilgililere bildirmelidir.

* Rehberin izlediği rotanın dışına çıkılmaz, izinsiz gruptan ayrılınmaz.

* Etkinlik esnasında öncü rehber geçilmez, artçı rehberden geri kalınmaz.

* Grup düzen ve disiplinini bozan davranışlarda bulunulmaz. Baton hariç ellerin boş olmasına dikkat edilmelidir. Çevrenin kirletilmemesine özen gösterilir.

* Etkinlik süresince SİGARA ve ALKOL kullanılmaz.

* Gereklilik halinde rehber; parkurda değişiklik yapabilir.

* Sizin ve bizim sağlığımız ve güzel bir etkinlik için Lütfen Sağlık sorunu olanların, mutlaka doktorlarına danışmaları ve gurup liderine bilgi vermeleri gerekmektedir.

Katılımcılar, doğa sporlarının tehlike ve risklerini bilerek kendi istekleri ile ADDK etkinliklerine katılırlar. Katılımcılar ADDK etkinliği süresi boyunca meydana gelebilecek her hangi bir olumsuzluk durumunda ADDK' nü veya rehberlerini sorumlu tutmayacağını, ADDK veya rehberleri aleyhinde hiçbir şekilde yasal işlemde bulunamayacaklarını kabul etmiş sayılırlar. Program dahilindeki tüm etkinlikler için bu kurallar geçerlidir.