Çaltılıçukur Sarp Kanyonu Göç Yolu Doğa Yürüyüşü

 • Hareket yeri:

  Meltem Camii Adliye Arkası

 • Tahrı:

  29/06/2019

 • Saat:

  07:00:00

 • Uzunlğu:

  12 Km

 • Rehber:

  Tuncer koç

 • Share:

Acıklama

Çaltılıçukur Sarp Kanyonu Göç Yolu Doğa Yürüyüşü,

Çaltılıçukur Köyü - Sarp Kanyonu Göç Yolu Doğa Yürüyüşü 12 Km

Türkiye'nin Antalya'nın en güzel yürüyüş parkurlarını sizin için seçiyorum ve hep beraber uygulayarak öğreniyoruz. Yine En güzel parkurlardan biri olan içinde suyu, kanyonu, değirmeni, havuzu, balığı, tarihi bir arada bir parkur seçtim.

Akseki' nin bütün köylerine karşı ayrı bir hayranlığım vardır, nedeni bu köylerin düğmeli evleri ve bu evleri bir örümcek ağı gibi bir birine bağlayan taş döşemeli göç yolları da hayran kalınacak mühendislik dışı yollar olmasıdır. Dünyada eşi benzeri yok sadece Akseki ve çevresine bulunmaktadır.
İşte yine böyle bir köye gidiyoruz göç yolunda göçerlerin izini takip edeceğiz ve kanyonun serin sularında keyif yüzme şansımızda olacak.

*** Yürüyüşe başlamadan önce meşhur Düğmeli evleri gözlemleyeceğiz ve küçük bir müzeye çevrilmiş zafer hocanın evini ziyaret edeceğiz.
** Yürüyüşümüz Çaltılıçukur köyünden başladıktan sonra eski yolu takip ederek önce 9 dönme göç yolundan Sarp kanyonuna iniyoruz. Sarp kanyona da yüzme molası Çay molası vereceğiz daha sonra Kanyonun içinde eski Değirmenin orada Balıkta mangal yapacağız.

Lütfen Dikkat : Amaçımız doğada yürüyüş yaparak spor yapmaktır ama bu parkurda lütfen hızlı gitmeyelim ! Doğanın içinde tarihin hissederek ilerleyelim ve kanyonun içindeki manzarayı iyi gözlemleyelim ve Sarp kanyonun içinde buz gibi suda yüzelim ;)

Hareket tarihi : 29.06.2019 Cumartesi
Hareket saati. : 07.00
Hareket Yeri. : Meltem Camii, Güneş Fırını, Adliye Arkası

İletişim :
Rehber Tuncer koç 0539 246 85 23

Klb.Bşk. : Muharrem Koç 0532 661 56 67
Klb.Bşk Yard. : Mahmut Güngör 0535 244 11 66

ADDK, TDF (Türkiye Dağcılık Federasyonu) ye bağlı 07.027.006 / 7-321348 tescil nolu yasal bir dernek olup, faaliyetlerinde kar amacı gütmez. İşler ve etkinlikler gönüllülük esasıyla yürütülür.
.
Uyulması Gereken Kurallar ..!!!

* Etkinliklere katılacak olanlar; isimlerini, etkinlik öncesi Cuma: saat 17.00 ye kadar yazdırmalıdır.!

* Katılımcılar; rehber ve yöneticilerin uyarılarını dikkate almalıdır. sağlık sorun- larını ilgililere bildirmelidir.

* Rehberin izlediği rotanın dışına çıkılmaz, izinsiz gruptan ayrılınmaz.

* Etkinlik esnasında öncü rehber geçilmez, artçı rehberden geri kalınmaz.

* Grup düzen ve disiplinini bozan davranışlarda bulunulmaz. Baton hariç ellerin boş olmasına dikkat edilmelidir. Çevrenin kirletilmemesine özen gösterilir.

* Etkinlik süresince SİGARA ve ALKOL kullanılmaz.

* Gereklilik halinde rehber; parkurda değişiklik yapabilir.

* Sizin ve bizim sağlığımız ve güzel bir etkinlik için Lütfen Sağlık sorunu olanların, mutlaka doktorlarına danışmaları ve gurup liderine bilgi vermeleri gerekmektedir.

Katılımcılar, doğa sporlarının tehlike ve risklerini bilerek kendi istekleri ile ADDK etkinliklerine katılırlar. Katılımcılar ADDK etkinliği süresi boyunca meydana gelebilecek her hangi bir olumsuzluk durumunda ADDK' nü veya rehberlerini sorumlu tutmayacağını, ADDK veya rehberleri aleyhinde hiçbir şekilde yasal işlemde bulunamayacaklarını kabul etmiş sayılırlar. Program dahilindeki tüm etkinlikler için bu kurallar geçerlidir