Alakır Vadisi Sinit Değirmeni Doğa Yürüyüşü

 • Hareket yeri:

  Meltem Camii

 • Tahrı:

  05/05/2019

 • Saat:

  08:00:00

 • Uzunlğu:

  12 Km

 • Rehber:

  Tuncer koç

 • Share:

Acıklama

Antalya ilimizin batısında bulunan Beydağları’nın arasında bulunan ve Beydağları’nı kuzeyden güneye doğru ayıran, bu mevsimde doğa güzelliklerinin tamamını barındıran Alakır vadisinde doğa yürüyüşüne çıkıyoruz.
Kuzeyden güneye inen Alakır Çayının batısında yükselen merkezi Beydağları’nın muhteşem görüntüsü, yaylalarının gizemli doğa görüntüsü içinde, bazen dere yataklarında, bazen orman bitki örtüsünde, bazen de patikalarda doğa yürüyüşü yapacağız.

Doğa Yürüyüşümüz Alakır çayı boyunca Yukarı kuzca dan Sinit Değirmeninde başlayacak. Alakır Çayı boyunca ilerleyeceğiz bir çok su kaynaklarını barındıran Alakır vadisinde orman içinde yerl yer dere yataklarında ilerleyeceğiz. Alakırın doğal su kaylarından sularımızı yudumlayarak, Alakır 'ın köy evlerinde ve değirmenlerinin içinden geçeceğiz...

Harekat zaman : 05.05.2019
Harekat saati. : 08.00 
Harekat Yeri. : Meltem Camii, Adliye yönü, Meltem Adliye binasının arka tarafından hareket edeceğiz.

İletişim : Tuncer koç 0539 246 85 23

Klb. Bşk. : Muharrem Koç 0532 661 56 67

Klb Bşk Yard. : Mahmut Güngör 0535 244 11 66

** Baharın tüm çiçekleri bizi karşılayacak olup bizlere yenilikler sunacaktır.
** Altı lastik tabanlı doğa ayakkabısı, varsa tozluklarınızı ve rahat bir sırt çantası taşıyarak doğada güzel bir gün geçireceksiniz.


ADDK, TDF (Türkiye Dağcılık Federasyonu) ye bağlı 07.027.006 / 7-321348 tescil nolu yasal bir dernek olup, faaliyetlerinde kar amacı gütmez. İşler ve etkinlikler gönüllülük esasıyla yürütülür

* ADDK Antalya Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Dağcılık Federasyonuna bağlı tescilli bir kulübü olup, kar amacı yoktur ücretler paylaşım esasına göre hesaplanıp toplanmaktadır.

* Kulübümüz üyelerine indirim yapılmaktadır.

* Etkinliklere katılacak olanlar; isimlerini, etkinlik öncesi Cuma saat 17.00 ye kadar yazdırmalıdır.!

* Katılımcılar; rehber ve yöneticilerin uyarılarını dikkate almalıdır. sağlık sorun- larını ilgililere bildirmelidir.

* Rehberin izlediği rotanın dışına çıkılmaz, izinsiz gruptan ayrılınmaz.

* Etkinlik esnasında öncü rehber geçilmez, artçı rehberden geri kalınmaz.

* Grup düzen ve disiplinini bozan davranışlarda bulunulmaz. Baton hariç ellerin boş olmasına dikkat edilmelidir. Çevrenin kirletilmemesine özen gösterilir.

* Etkinlik süresince SİGARA ve ALKOL kullanılmaz.

* Gereklilik halinde rehber; parkurda değişiklik yapabilir.

* Sizin ve bizim sağlığımız ve güzel bir etkinlik için Lütfen Sağlık sorunu olanların, mutlaka doktorlarına danışmaları ve gurup liderine bilgi vermeleri gerekmektedir.

Katılımcılar, doğa sporlarının tehlike ve risklerini bilerek kendi istekleri ile ADDK etkinliklerine katılırlar. Katılımcılar ADDK etkinliği süresi boyunca meydana gelebilecek her hangi bir olumsuzluk durumunda ADDK' nü veya rehberlerini sorumlu tutmayacağını, ADDK veya rehberleri aleyhinde hiçbir şekilde yasal işlemde bulunamayacaklarını kabul etmiş sayılırlar. Program dahilindeki tüm etkinlikler için bu kurallar geçerlidir.