30 AĞUSTOS 2016 ZAFER ZİRVE ÇIKIŞI SİVRİDAĞ -1450 m.-

Rehber: Fahri ALTUN
Artçı : Emrah ERYILMAZ

Sabah 05:00 Meltem’den hareket edildi. Güzerğah üzerinde alacağımız arkadaşlarımızı aldık. TODOSK ’un Emektar Başkanı Kıymetli Ahmet ŞİMŞEK, ADDK’ nın Değerli Başkanı Fatih BABA , Antalya Dağcılık İl Temsilcisi Muharrem KOÇ ve kıymetli sporcu arkadaşlarımız, Şahin KÜÇÜKPEHLİVAN, Kemal DENİZ, Semra KESKİN, Afife ÜNER, Durmuş Ali TOKER, İpek TUNÇ, Deniz TARMAN, Şuayp OYGEN,
Sabah 06:00’ da son kontroller bitti , teknik malzeme dağılımı ve yürüyüşümüz başladı. Huzur dolu bir dağ, Sivridağ, adeta bizlere kucağını açmıştı.
Dağcı disiplini , rehberimizin mola zamanlaması harika, ormanın sessizliğinin sesini ayak gürültülerimiz bozuyordu. Saat 09:00’ da teknik tırmanış yapacağımız, bizlere heyecan veren, tabiri caizse zurnanın zırt dediği yere geldik. Ahenk, uyumlu çalışma işi kolaylaştırdı, rehberimiz Fahri Hoca lider çıkışı yaptı.
Sporcu arkadaşları yukarıya Taprap çıkarttık, ikinci etap daha heyecan verici ve bir o kadar da çabuk oldu, yan geçişte pursik düğümü kullanıldı. Rehberimizin ezberlediği rotada üçüncü etapta sorunsuz ve hızlı geçti. Zamanın nasıl geçtiğini anlamadan kendimizi zirvede bulduk, Saat 12.45. Kutlamalar, mutluluğun resimlere yansıtılması, Bayrak ve Flamalarla gurup fotoğrafları, zirve defteri….
“Gücü içinde taşımayı bilirsen her zaman zirve yaparsın” demişti ilk dağcılık hocam. Saat 14:00’ de teknik iniş serüvenimizi bitirmiş, çok eğlenceli, keyif verici, bir o kadarda heyecanlı geçti.İniş yapan sporcular öyle yemeğine başlıyordu, çünkü çok acıkmış idik. Yorgunluğun mutluluğu okunuyordu, suratlarda “tebessüm”seviyeli şakalaşmalar, fıkra anlatımları.
Birlikte bir miktar tuz yemedikçe insanları tanıyamazsın evlat derdi ,rahmetli annem. Fotoğraf ve çekmek, çektirmek hiç ara vermeden devam ediyordu. Manzara her yönde muhteşemdi, zaman zaman sis keyfimizi kaçırsa da.
Hoş sohbetler dolusu,disiplinli inişten sonrası 17:00’ de arabamızın yanındaydık, zirve taşlarımızla.
Raportör Muharrem KOÇ