Taşeli Platosunda Şenlik Tarzında Kar Yürüyüşü

 • Hareket yeri:

  Meltem Camii Adliye Arkası

 • Tahrı:

  19/01/2020

 • Saat:

  07:30:00

 • Uzunlğu:

  10 Km

 • Rehber:

  Tuncer koç

 • Share:
Taşeli Platosunda Şenlik Tarzında Kar Yürüyüşü

Acıklama

Taşeli Platosu karlar altında kaldı.
Her yıl olduğu gibi yine bu bölgeye yılın en çok karı yağdı. Taşeli platosunda şenlik tarzında bir kar yürüyüşü yapmaya hazır mısınız ?

Rotamız: Gündoğmuş ilçesin Gelesandıra ve Kuruca yaylasında farklı bir rotada kar yürüyüşü yapacağız. Daha sonra Gelesandıra Pembelik köyü arasında bulunan kısa bir kervan yolunda yürüyüş yaptıktan sonra Pembelik köyünde köy evinde çaylarımız yudumlayıp sobada ısınacağız. Daha sonra araçla Taşavur mevkisinde ki Kaseyir Şehri harabeleri gördükten sonra yine bu bölgede yetişen Keçi ve koyun eti yiyeceğiz.

*** ( Keçi veya Koyun eti ) 250 gr et : 20 tl Ücret karşılığında önümüze hazır olacak gelecektir.

Hareket : 19.01.2020 Pazar
Hareket saati: 07.30
Hareket Yeri: Meltem Camii, Adliye yönü, Meltem Adliye binasının arka tarafından hareket edeceğiz.

İletişim
Rehber: Tuncer koç 0539 246 85 23

Klb. Bşk. : Muharrem Koç 0532 661 56

Kış ( kar ) Yürüyüşleri Kış Yürüyüşleri,
Kış yürüyüşü tavsiyeleri,

• Kışın yapılan plan her zaman tutmayabilir. Çünkü koşulları diğer mevsimlerden çok farklıdır ve her an sürprizlere gebedir. Kış koşullarını hesaplayarak plan yapın.
• Yürürken fazla giyinmeyin. Eğer tüm giysilerinizi yürürken giyerseniz çabuk tereler ve molalarda çok üşürsünüz. Çantanızda mutlaka molalarda giyeceğiniz bir anorak olmasına fayda var. Yürüyüşlerde hafif giyinin molalarda anorağınızı giyin
• Kış yürüyüşlerinde kimseyi beklemesi için bir yerde bırakmayın. Ya da tek başına geri göndermeyin. Kışın dinlenmek için oturmak bile ciddi donma riskleri içerir. Yorgun birini tek başına geri gönderdiğinizde dinlenmek için oturabilir. Eğer ekipten bir kişinin durumu çok kötüyse hep birlikte geri dönün.
• Kışın yürürken kesinlikle soğuk su içmeyin. Sıcak sıvı en iyi çözümdür. Çantanızda bir termos matara bulundurun ve içi de sıcak su dolu olsun.Bu sıcak suyla molalarda kahve de içebilirsiniz, çorba da. Tavsiye ederim.
• Bol karda yarda yürürken ayağınızı sürümeyin. Eğer böyle yaparsanız çok kar sürekli bir engel yaratacak ve çabuk yorulacaksınız. Bu yüzden ayağınızı yukarıdan aşağıya indirerek karın engellemesini minimuma indirebilirsiniz.
• Karda yürürken an, hareketler yapmaktan kaçının. Karın altında bulunan buz tabakası, kayarak düşmenize ve yaralanmanıza sebep olabilir.
• Yürüyüş batonu kullanırsanız daha ez enerji kaybeder ve dengenizi kolay kolay kaybetmezsiniz.
• Mutlaka gözlük takın. Polarize bir gözlük daha iyi olur. Karda yürürken belli bir zaman sonra karın gözleriniz rahatsız ettiğini görürsünüz. Bu rahatsılzıkj ilerlerse kar körü bile olabilirsiniz. Bunu önlemek için gözlük şart.
• Su geçirmeyen bir ayakkabı yürüyüşünüzün konforunu artıracaktır. Ayrıca kentlerde kışın giydiğimiz botların bu tür yürüyüşlerde size sıkıntı yaratacağınız unutmayın. Kış koşullarına uygun bir yürüyüş ayakkabınızın olması gerek.
• Yiyecekleriniz enerji veren türden olsun. Yanınıza fındık, incir, cevizli sucuk, kayısı gibi kuru yemişler ve meyve alın. Bir küçük sandviç de yemek molası için yeter. Çok fazla yiyecek yük olacaktır ama çok az yiyecek de almamak gerekir Her zaman için gereksinimin biraz üzerinde yiyecek bulundurmanızda fayda var.

• Doğada her koşulda çantanın bir köşesinde bir eldiven olması gerekiyor
• Kış yürüyüşlerinde ayakkabınıza kar girmemesi için bir tozluk kullanmanız konforunuzu artıracaktır. Aksi takdirde sürekli olarak ayakkabınıza dolan karları çıkarmak için uğraşacaksınız. Ayrıca ayaklarınızın ıslanması da hiç de iyi olmaz.

• Başınızı ve kulaklarınızı bere takarak soğuktan koruyun.

ADDK, TDF (Türkiye Dağcılık Federasyonu) ye bağlı 07.027.006 / 7-321348 tescil nolu yasal bir dernek olup, faaliyetlerinde kar amacı gütmez. İşler ve etkinlikler gönüllülük esasıyla yürütülür

* ADDK Antalya Dağcılık ve Doğa Sporları Klubü Dağcılık Federasyonuna bağlı tescilli bir kulübü olup, kar amacı yoktur ücretler paylaşım esasına göre hesaplanıp toplanmaktadır.

* Kulübümüz üyelerine indirim yapılmaktadır.

* Etkinliklere katılacak olanlar; isimlerini, etkinlik öncesi Cumartesi saat 17.00 ye kadar yazdırmalıdır.!

* Katılımcılar; rehber ve yöneticilerin uyarılarını dikkate almalıdır. sağlık sorun- larını ilgililere bildirmelidir.

* Rehberin izlediği rotanın dışına çıkılmaz, izinsiz gruptan ayrılınmaz.

* Etkinlik esnasında öncü rehber geçilmez, artçı rehberden geri kalınmaz.

* Grup düzen ve disiplinini bozan davranışlarda bulunulmaz. Baton hariç ellerin boş olmasına dikkat edilmelidir. Çevrenin kirletilmemesine özen gösterilir.

* Etkinlik süresince SİGARA ve ALKOL kullanılmaz.

* Gereklilik halinde rehber; parkurda değişiklik yapabilir.

* Sizin ve bizim sağlığımız ve güzel bir etkinlik için Lütfen Sağlık sorunu olanların, mutlaka doktorlarına danışmaları ve gurup liderine bilgi vermeleri gerekmektedir.

Katılımcılar, doğa sporlarının tehlike ve risklerini bilerek kendi istekleri ile ADDK etkinliklerine katılırlar. Katılımcılar ADDK etkinliği süresi boyunca meydana gelebilecek her hangi bir olumsuzluk durumunda ADDK' nü veya rehberlerini sorumlu tutmayacağını, ADDK veya rehberleri aleyhinde hiçbir şekilde yasal işlemde bulunamayacaklarını kabul etmiş sayılırlar. Program dahilindeki tüm etkinlikler için bu kurallar geçerlidir.

Uyulması Gereken Kurallar

* Etkinliklere katılacak olanlar; isimlerini, etkinlik öncesi gün saat 17.00 ye kadar yazdırmalıdır.

* Katılımcılar; rehber ve yöneticilerin uyarılarını dikkate almalıdır. Yeni katılanlar varsa, sağlık sorun- larını ilgililere bildirmelidir.

* Rehberin izlediği rotanın dışına çıkılmaz, izinsiz gruptan ayrılınmaz.

* Etkinlik esnasında öncü rehber geçilmez, artçı rehberden geri kalınmaz.

* Grup düzen ve disiplinini bozan davranışlarda bulunulmaz. Baton hariç ellerin boş olmasına dikkat edilmelidir. Fotograf ve sair sebeplerle keyfi duraklamalar yapılamaz. Çevrenin kirletilme- mesine özen gösterilir. Taş, kaya parçaları düşmesi vesair doğa olayları nedeniyle rehberi duyabilmek için radyo, MP3 vs. dinlenemez.

* Etkinlik süresince SİGARA ve ALKOL kullanılmaz.

* Gereklilik halinde rehber; parkurda değişiklikyapabilir.

* Hareket yeri Meltem Camii, Adliye yönü olup, saati 08.00 dir. Yol güzargahından bineceklere yer ayırma yapılmaz. Sorumluluk reddi; katılımcılar, doğa sporlarının tehlike ve risklerini bilerek kendi istekleri ile ADDK etkinliklerine katılırlar. Katılımcılar ADDK etkinliği süresi boyunca meydana gelebilecek her hangi bir olumsuzluk durumunda ADDK' nü veya rehberlerini sorumlu tutmayacağını, ADDK veya rehberleri aleyhinde hiçbir şekilde yasal işlemde etmiş sayılırlar. Program dahilindeki tüm etkinlikler için bu kurallar geçerlidir.

Etkinliğe Katıl