Tanrının Kepçesi "Kayaağıl" Obruğu Sadıklar - Dikmen Köyü Kervan Yolu Doğa Yürüyüşü,

 • Hareket yeri:

  Meltem Camii

 • Tahrı:

  19/05/2019

 • Saat:

  07:00:00

 • Uzunlğu:

  11 Km

 • Rehber:

  Tuncer koç

 • Share:
Tanrının Kepçesi

Acıklama

Tanrının Kepçesi "Kayaağıl" Obruğu
Sadıklar - Dikmen Köyü Kervan Yolu Doğa Yürüyüşü,

Bu hafta sonu Yine farklı bir rotaya gidiyoruz..
Ülkemizin en büyük üstü açık mağarası olan Kayaağılı Obruğuna gidiyoruz. Obruk 400 m uzunlukta 130 m derinliktedir. Obruğun üstü tamamen açıktır ve içinde ağaçlar yetişmiştir.

Akseki ilçesine bağlı Sadıklar Köyünden başlayan yürüyüşümüz Sadıklar köyünün içinden hafif bir yükselişle eski patika kervan yoluna , oradan da dere yatağını geçerek Kayaağıl obruğuna geçeceğiz. Via Sebaste antik yolunda örneğine rastlanan harika bir taş döşeli yol eşliğinde önce Dikmen Köyüne, oradan da yükselerek Kayaağıl Obruğu patikasına ulaştı. Kayaağıl Obruğunda verilen uzun molanın ardından Dikmen Köyü merkezinde sonlandırılacak.

Harekat zaman : 19.05.2019 pazar
Harekat saati. : 07.00
Harekat Yeri. : Meltem Camii, Adliye yönü, Meltem Adliye binasının arka tarafından hareket edeceğiz.

İletişim :
Rehber : Tuncer koç 0539 246 85 23

Klb Bşk Yard. : Mahmut Güngör 0 535 244 11 66

BİTKİ ÖRTUSÜ: hem makiler hem de iğne yapraklı çam,sedir,göknar(ladin) ağaçları bulunmaktadır.

SU DURUMU:Parkurumuzda geçilen köyler haricinde SU yoktur.Katılımcıların tüketim durumlarına göre 2,5-3 litre su bulundurmaları önerilir

**** Altı lastik tabanlı doğa ayakkabısı, varsa tozluklarınızı ve rahat bir sırt çantası taşıyarak doğada güzel bir gün geçireceksiniz.


ADDK, TDF (Türkiye Dağcılık Federasyonu) ye bağlı 07.027.006 / 7-321348 tescil nolu yasal bir dernek olup, faaliyetlerinde kar amacı gütmez. İşler ve etkinlikler gönüllülük esasıyla yürütülür

* ADDK Antalya Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Dağcılık Federasyonuna bağlı tescilli bir kulübü olup, kar amacı yoktur ücretler paylaşım esasına göre hesaplanıp toplanmaktadır.

* Kulübümüz üyelerine indirim yapılmaktadır.

* Etkinliklere katılacak olanlar; isimlerini, etkinlik öncesi Cuma saat 17.00 ye kadar yazdırmalıdır.!

* Katılımcılar; rehber ve yöneticilerin uyarılarını dikkate almalıdır. sağlık sorun- larını ilgililere bildirmelidir.

* Rehberin izlediği rotanın dışına çıkılmaz, izinsiz gruptan ayrılınmaz.

* Etkinlik esnasında öncü rehber geçilmez, artçı rehberden geri kalınmaz.

* Grup düzen ve disiplinini bozan davranışlarda bulunulmaz. Baton hariç ellerin boş olmasına dikkat edilmelidir. Çevrenin kirletilmemesine özen gösterilir.

* Etkinlik süresince SİGARA ve ALKOL kullanılmaz.

* Gereklilik halinde rehber; parkurda değişiklik yapabilir.

* Sizin ve bizim sağlığımız ve güzel bir etkinlik için Lütfen Sağlık sorunu olanların, mutlaka doktorlarına danışmaları ve gurup liderine bilgi vermeleri gerekmektedir.

Katılımcılar, doğa sporlarının tehlike ve risklerini bilerek kendi istekleri ile ADDK etkinliklerine katılırlar. Katılımcılar ADDK etkinliği süresi boyunca meydana gelebilecek her hangi bir olumsuzluk durumunda ADDK' nü veya rehberlerini sorumlu tutmayacağını, ADDK veya rehberleri aleyhinde hiçbir şekilde yasal işlemde bulunamayacaklarını kabul etmiş sayılırlar. Program dahilindeki tüm etkinlikler için bu kurallar geçerlidir.

Uyulması Gereken Kurallar

* Etkinliklere katılacak olanlar; isimlerini, etkinlik öncesi gün saat 17.00 ye kadar yazdırmalıdır.

* Katılımcılar; rehber ve yöneticilerin uyarılarını dikkate almalıdır. Yeni katılanlar varsa, sağlık sorun- larını ilgililere bildirmelidir.

* Rehberin izlediği rotanın dışına çıkılmaz, izinsiz gruptan ayrılınmaz.

* Etkinlik esnasında öncü rehber geçilmez, artçı rehberden geri kalınmaz.

* Grup düzen ve disiplinini bozan davranışlarda bulunulmaz. Baton hariç ellerin boş olmasına dikkat edilmelidir. Fotograf ve sair sebeplerle keyfi duraklamalar yapılamaz. Çevrenin kirletilme- mesine özen gösterilir. Taş, kaya parçaları düşmesi vesair doğa olayları nedeniyle rehberi duyabilmek için radyo, MP3 vs. dinlenemez.

* Etkinlik süresince SİGARA ve ALKOL kullanılmaz.

* Gereklilik halinde rehber; parkurda değişiklikyapabilir.

* Hareket yeri Meltem Camii, Adliye yönü olup, saati 08.00 dir. Yol güzargahından bineceklere yer ayırma yapılmaz. Sorumluluk reddi; katılımcılar, doğa sporlarının tehlike ve risklerini bilerek kendi istekleri ile ADDK etkinliklerine katılırlar. Katılımcılar ADDK etkinliği süresi boyunca meydana gelebilecek her hangi bir olumsuzluk durumunda ADDK' nü veya rehberlerini sorumlu tutmayacağını, ADDK veya rehberleri aleyhinde hiçbir şekilde yasal işlemde etmiş sayılırlar. Program dahilindeki tüm etkinlikler için bu kurallar geçerlidir.

Etkinliğe Katıl