St Paul Yolu - St Paul Trail ( Yeniköy Adada Sağrak )

 • Hareket yeri:

  Meltem Camii Adliye Arkası

 • Tahrı:

  20/09/2020

 • Saat:

  07:00:00

 • Uzunlğu:

  12 Km

 • Rehber:

  Tuncer koç

 • Share:
St Paul Yolu - St Paul Trail ( Yeniköy Adada Sağrak )

Acıklama

St Paul Yolu - St Paul Trail ( Yeniköy - Adada - Sağrak )

Sütçüler / Yeniköy - Sağrak Köyü - Adada Antik Kenti- Kral Yolu Doğa Yürüyüşü : 12 Km

Sağrak köyü yakınında bulunan Adada Antik Kenti, Sütçüler İlçesi’ne 12 km uzaklıktadır. Sağrak Köyü çıkışındaki tabelalar takip edilerek ulaşılabilen kentte Roma Dönemi’ne ait ayakta kalmış binalar ziyaretçilerini karşılar. Forum yapısı, devlet binaları, Zeus Tapınağı, imparator tapınakları, tiyatro ve Bizans Bazilikası çok kısıtlı restore görmüş bu kentin ayakta kalmış bekçileridir.

Antik yol aynı zamanda Hristiyanlık Dini’nin ilk dönem azizlerinden Aziz Paul’ün de geçtiği yoldur. Türkiye’nin işaretli en uzun ikinci yürüyüş yolu olan Aziz Paul Yolu’nun bir bölümü de düzgün taşlarla döşenmiş Kral Yolu’dur. Bazilikadan sonra 500 metre ilerlendiğinde taş döşeli yola ulaşılır. Eşsiz kanyon manzarası dikkatleri üzerine çekmektedir

Harekat : 20.09.2020 Pazar,
Harekat saati: 07.00
Harekat Yeri: Meltem Camii, Adliye yönü, Meltem Adliye binasının arka tarafından hareket edeceğiz.

İletişim
Rehber: Tuncer koç 0539 246 85 23

Klb. Bşk. : Muharrem Koç 0532 661 56 67

DİKKAT ETMEMİZ GEREKEN ÖNEMLİ NOTLAR :

Öncelikle bu etkinlik TDF Türkiye Dağcılık Federasyona bağlı tescilli kulübü olan ADDK Antalya Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü tarafından gerçekleştirilmektir ve bireysel davranışlardan kaçınalım bir kulübüyle geldiğimizi unutmayalım ve kurallara uyalım .
İllaki bizleri birileri uyarması beklemeyelim !!
**** Altı lastik tabanlı doğa ayakkabısı, varsa tozluklarınızı ve rahat bir sırt çantası taşıyarak doğada güzel bir gün geçireceksiniz.
*** Şapka, güneş kremi, koylarda yüzmek için şort veya mayolarınızı, gözlükleri ve uzun kollu tişört almayı unutmayız...

** Koronavirüs (COVID-19) kapsamında

Uyulması Gereken Kurallar

* Etkinliklere katılacak olanlar; isimlerini, etkinlik öncesi gün saat 17.00 ye kadar yazdırmalıdır.

* Katılımcılar; rehber ve yöneticilerin uyarılarını dikkate almalıdır. Yeni katılanlar varsa, sağlık sorun- larını ilgililere bildirmelidir.

* Rehberin izlediği rotanın dışına çıkılmaz, izinsiz gruptan ayrılınmaz.

* Etkinlik esnasında öncü rehber geçilmez, artçı rehberden geri kalınmaz.

* Grup düzen ve disiplinini bozan davranışlarda bulunulmaz. Baton hariç ellerin boş olmasına dikkat edilmelidir. Fotograf ve sair sebeplerle keyfi duraklamalar yapılamaz. Çevrenin kirletilme- mesine özen gösterilir. Taş, kaya parçaları düşmesi vesair doğa olayları nedeniyle rehberi duyabilmek için radyo, MP3 vs. dinlenemez.

* Etkinlik süresince SİGARA ve ALKOL kullanılmaz.

* Gereklilik halinde rehber; parkurda değişiklikyapabilir.

* Hareket yeri Meltem Camii, Adliye yönü olup, saati 08.00 dir. Yol güzargahından bineceklere yer ayırma yapılmaz. Sorumluluk reddi; katılımcılar, doğa sporlarının tehlike ve risklerini bilerek kendi istekleri ile ADDK etkinliklerine katılırlar. Katılımcılar ADDK etkinliği süresi boyunca meydana gelebilecek her hangi bir olumsuzluk durumunda ADDK' nü veya rehberlerini sorumlu tutmayacağını, ADDK veya rehberleri aleyhinde hiçbir şekilde yasal işlemde etmiş sayılırlar. Program dahilindeki tüm etkinlikler için bu kurallar geçerlidir.

Etkinliğe Katıl