Pisidia Yolu ( Pisidia Heritage Trail ) Milyos ( Milias ) Antik Kent - Gökin Mağarası - Aksu Çayı Doğa Yürüyüşü

 • Hareket yeri:

  Meltem Camii Adliye Arkası

 • Tahrı:

  22/01/2022

 • Saat:

  08:00:00

 • Uzunlğu:

  14 Km

 • Rehber:

  Tuncer koç

 • Share:
Pisidia Yolu ( Pisidia Heritage Trail ) Milyos ( Milias ) Antik Kent - Gökin Mağarası - Aksu Çayı Doğa Yürüyüşü

Acıklama

Pisidia Yolu ( Pisidia Heritage Trail ) Milyos ( Milias ) Antik Kent - Gökin Mağarası - Aksu Çayı Doğa Yürüyüşü Antalya'nın kuzeyinde kalan dağlık arazinin antik ismidir Pisidia. Bu etkinliğimizde Pisidia Dağları’nı, Pisidia antik kentlerini keşfe çıkıyoruz. Yepyeni bir rotada yepyeni bir dünya tanımaya gidiyoruz ... Milyos ( milias ) Antik Kenti Burdur Bucak eski adı Melli şimdiki adı Kocaaliler köyü sınırları içinde bulunan bir Pisidia kentti dir. Milyos antik kenti MÖ 4-5. yüzyıllar da kurulmuş tarihi Hellenistik ve Roma dönemlerine uzanıyor. En önemli özelliği yekpare taşlara oyulmuş tiyatro ve bazı mezarlar. Bütün Pisidia kentlerinde olduğu gibi savunması kolay tek kuzeyden girişi olan bir yerleşimi var. Kentte su yokluğundan inşa edilmiş bol sarnıç mevcuttur. Doğa yürüyüşümüz Kocaaliler Köyü Milyos antik kentinden başlayacaktır. Geçen yıllarda kuzey yönünde Karacaören baraj gölüne gitmiştik . Bu sefer güney tarafınara Kavacık köyü üzerinden Gökin mağarasını gördükten sonra Aksu çayına orman yolundan yürüyüp Aksu çayına ineceğiz bir süre Aksu Çayı kenarında yürüdükten sonra Köprülü Restorant'ta isteğe göre balık yiyebiliriz. Aksu çayına kadar iniş şeklinde keyifli manzara seyrederek 14 km'lik bir doğa yürüyüşü yapacağız.

Uyulması Gereken Kurallar

* Etkinliklere katılacak olanlar; isimlerini, etkinlik öncesi gün saat 17.00 ye kadar yazdırmalıdır.

* Katılımcılar; rehber ve yöneticilerin uyarılarını dikkate almalıdır. Yeni katılanlar varsa, sağlık sorun- larını ilgililere bildirmelidir.

* Rehberin izlediği rotanın dışına çıkılmaz, izinsiz gruptan ayrılınmaz.

* Etkinlik esnasında öncü rehber geçilmez, artçı rehberden geri kalınmaz.

* Grup düzen ve disiplinini bozan davranışlarda bulunulmaz. Baton hariç ellerin boş olmasına dikkat edilmelidir. Fotograf ve sair sebeplerle keyfi duraklamalar yapılamaz. Çevrenin kirletilme- mesine özen gösterilir. Taş, kaya parçaları düşmesi vesair doğa olayları nedeniyle rehberi duyabilmek için radyo, MP3 vs. dinlenemez.

* Etkinlik süresince SİGARA ve ALKOL kullanılmaz.

* Gereklilik halinde rehber; parkurda değişiklikyapabilir.

* Hareket yeri Meltem Camii, Adliye yönü olup, saati 08.00 dir. Yol güzargahından bineceklere yer ayırma yapılmaz. Sorumluluk reddi; katılımcılar, doğa sporlarının tehlike ve risklerini bilerek kendi istekleri ile ADDK etkinliklerine katılırlar. Katılımcılar ADDK etkinliği süresi boyunca meydana gelebilecek her hangi bir olumsuzluk durumunda ADDK' nü veya rehberlerini sorumlu tutmayacağını, ADDK veya rehberleri aleyhinde hiçbir şekilde yasal işlemde etmiş sayılırlar. Program dahilindeki tüm etkinlikler için bu kurallar geçerlidir.

Etkinliğe Katıl