Pisidia Yolu (Alimpınarı Yaylası Kelbessos Trebenna Geyikbayırı)

 • Hareket yeri:

  Meltem Camii Adliye Arkası

 • Tahrı:

  08/12/2019

 • Saat:

  08:00:00

 • Uzunlğu:

  11 Km

 • Rehber:

  Tuncer koç

 • Share:
Pisidia Yolu (Alimpınarı Yaylası Kelbessos Trebenna Geyikbayırı)

Acıklama

Pisidia Yolu ( Pisidia Heritage Trail ) Alimpınarı Yaylası - Kelbesos Antik Kent - Trebenna Antik Kent - Geyikbayırı

Antalya'nın kuzeyinde kalan dağlık arazinin antik ismidir Pisidia. Bu turumuzda Pisidia Dağları’nı, Pisidia antik kentlerini keşfe çıkıyoruz. Yepyeni bir rotada yepyeni bir dünya tanımaya gidiyoruz ...

Kızlar Dağı eteklerinde kurulu Alimpınarı Yaylasına ulaşıyoruz. Termessos egemenlik alanında ve çevresinde özel statüye sahip üç büyük yerleşmeden biri olan Kelbessos Antik Şehrine ulaşıyoruz.
Güzel ve zevkli bir yolla Çağlarca üzerinden Geyikbayırı'na gelip buradaki kahvehanede biraz soluklandıktan sonra, Geyikbayırı köyünden Beydağları'nda orman içerisinde bir Akropol kent tarzında inşa edilen Trebenna Antik kentinden ulaşıyoruz ve burada yürüyüşümüz son buluyor.

Harekat : 08.12.2019 Pazar,
Harekat saati: 08.00
Harekat Yeri: Meltem Camii, Adliye yönü, Meltem Adliye binasının arka tarafından hareket edeceğiz.

İletişim
Rehber: Tuncer koç 0539 246 85 23
Klb. Bşk. : Muharrem Koç 0532 661 56 67


Pisidia Yolu ( Pisidia Heritage Trail ) :
Uzun soluklu tematik yürüyüş yollarına bir yenisi daha ekleniyor. Trebanna, Kelbessos, Kremna, Ariassos, Sia, Pednelissos, Selge, Melli, Adada, Kapıkaya, Sagalassos ve Termessos gibi çok önemli arkeolojik alanlardan geçen rota genelde antik yolları takip ediyor. Bu rotanın bir diğer amacıda Uzun soluklu kültürel rotalar olan Likya Yolu ve St Paul Yollarını bir birine bağlama özelliği de sunuyor. Bu sayede bu iki kültürel rota bağlanıp bir bütün olarak işlev görecektir. Tüm çalışmaları bitmiş. İşaretlemeler neredeyse bitmek üzere yakın bir zamanda kadar bir tanıtıcı kitapta çıkacakmış.

Bizde ADDK - Antalya Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü olarak bu rotaya destek veriyoruz ve İlk 3 rotasında günübirlik doğa yürüyüşü yapacağız ilerleyen aylarda bu rotanın devamı olan parkurları da yapacağız. Bunun gibi daha nice tarihi yollarda doğa yürüyüşü yapmak için devam edeceğiz. Bu kervana sizleri de bekleriz istek üye olun isterseniz üye olmadan bize katılın beraber tüm doğayı keşfedelim ....

Not : Üye olmanızı tavsiye ederiz....

ADDK, TDF (Türkiye Dağcılık Federasyonu) ye bağlı 07.027.006 / 7-321348 tescil nolu yasal bir dernek olup, faaliyetlerinde kar amacı gütmez. İşler ve etkinlikler gönüllülük esasıyla yürütülür

* ADDK Antalya Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Dağcılık Federasyonuna bağlı tescilli bir kulübü olup, kar amacı yoktur ücretler paylaşım esasına göre hesaplanıp toplanmaktadır.

* Kulübümüz üyelerine indirim yapılmaktadır.

* Etkinliklere katılacak olanlar; isimlerini, etkinlik öncesi Cumartesi saat 17.00 ye kadar yazdırmalıdır.!

* Katılımcılar; rehber ve yöneticilerin uyarılarını dikkate almalıdır. sağlık sorun- larını ilgililere bildirmelidir.

* Rehberin izlediği rotanın dışına çıkılmaz, izinsiz gruptan ayrılınmaz.

* Etkinlik esnasında öncü rehber geçilmez, artçı rehberden geri kalınmaz.

* Grup düzen ve disiplinini bozan davranışlarda bulunulmaz. Baton hariç ellerin boş olmasına dikkat edilmelidir. Çevrenin kirletilmemesine özen gösterilir.

* Etkinlik süresince SİGARA ve ALKOL kullanılmaz.

* Gereklilik halinde rehber; parkurda değişiklik yapabilir.

* Sizin ve bizim sağlığımız ve güzel bir etkinlik için Lütfen Sağlık sorunu olanların, mutlaka doktorlarına danışmaları ve gurup liderine bilgi vermeleri gerekmektedir.

Katılımcılar, doğa sporlarının tehlike ve risklerini bilerek kendi istekleri ile ADDK etkinliklerine katılırlar. Katılımcılar ADDK etkinliği süresi boyunca meydana gelebilecek her hangi bir olumsuzluk durumunda ADDK' nü veya rehberlerini sorumlu tutmayacağını, ADDK veya rehberleri aleyhinde hiçbir şekilde yasal işlemde bulunamayacaklarını kabul etmiş sayılırlar. Program dahilindeki tüm etkinlikler için bu kurallar geçerlidir

Uyulması Gereken Kurallar

* Etkinliklere katılacak olanlar; isimlerini, etkinlik öncesi gün saat 17.00 ye kadar yazdırmalıdır.

* Katılımcılar; rehber ve yöneticilerin uyarılarını dikkate almalıdır. Yeni katılanlar varsa, sağlık sorun- larını ilgililere bildirmelidir.

* Rehberin izlediği rotanın dışına çıkılmaz, izinsiz gruptan ayrılınmaz.

* Etkinlik esnasında öncü rehber geçilmez, artçı rehberden geri kalınmaz.

* Grup düzen ve disiplinini bozan davranışlarda bulunulmaz. Baton hariç ellerin boş olmasına dikkat edilmelidir. Fotograf ve sair sebeplerle keyfi duraklamalar yapılamaz. Çevrenin kirletilme- mesine özen gösterilir. Taş, kaya parçaları düşmesi vesair doğa olayları nedeniyle rehberi duyabilmek için radyo, MP3 vs. dinlenemez.

* Etkinlik süresince SİGARA ve ALKOL kullanılmaz.

* Gereklilik halinde rehber; parkurda değişiklikyapabilir.

* Hareket yeri Meltem Camii, Adliye yönü olup, saati 08.00 dir. Yol güzargahından bineceklere yer ayırma yapılmaz. Sorumluluk reddi; katılımcılar, doğa sporlarının tehlike ve risklerini bilerek kendi istekleri ile ADDK etkinliklerine katılırlar. Katılımcılar ADDK etkinliği süresi boyunca meydana gelebilecek her hangi bir olumsuzluk durumunda ADDK' nü veya rehberlerini sorumlu tutmayacağını, ADDK veya rehberleri aleyhinde hiçbir şekilde yasal işlemde etmiş sayılırlar. Program dahilindeki tüm etkinlikler için bu kurallar geçerlidir.

Etkinliğe Katıl