Manavgat - Beyşehir Göç Kervan Yolu Doğa Yürüyüşü

 • Hareket yeri:

  Meltem Camii Adliye Arkası

 • Tahrı:

  09/11/2019

 • Saat:

  08:00:00

 • Uzunlğu:

  14 Km

 • Rehber:

  Tuncer koç

 • Share:
Manavgat - Beyşehir Göç Kervan Yolu Doğa Yürüyüşü

Acıklama

Manavgat ilçesinin Tilkiler köyü sınırları içerisinde başlayan yürüyüşümüz, taş döşemeden oluşan tarihi kervan yolundan Yaylaalan köyünün kuzey kısmından bulunan Gümrük Han ve Hisarcık Kaleleri uğradıktan sonra iki tarihi Selçuklu çeşmesini görüldüğü Kartallık Kuyusu mevkisinden devam eden göç yolumuz Muhteşem Oymapınar gölü manzarasıyla taçlanacaktır.

**Parkur kolay bir parkur olup sağlığı yerinde olan herkes katılabilir **Parkur uzunluğu 13 km'dir.

Harekat : 09.11.2019 Cumartesi,
Harekat saati: 08.00
Harekat Yeri: Meltem Camii, Adliye yönü, Meltem Adliye binasının arka tarafından hareket edeceğiz.

İletişim :
İletişim : Tuncer koç 0539 246 85 23

Klb. Bşk. : Muharrem Koç 0532 661 56 67

Roma Binası:

Antalya ili Manavgat ilçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Selçuklu Sultanı I.Alâeddin Keykubad'ın Manavgat üzerinden yürümüş olduğu 145 km'lik hatta sahip olan ve Konya Beyşehir Gölü kenarındaki Kubadabad Sarayı sınırına kadar uzanan kervan yolu üzerinde bulunmaktadır.

Roma Dönemine tarihlenen yapının işlevselliği hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır. Roma Yapısı; Gümrük Han'a dır.

Hisarcık Kalesi:

Antalya ili Manavgat ilçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Hisarcık Kalesi; Selçuklu Sultanı Alâeddin Keykubad'ın Manavgat üzerinden yürümüş olduğu 145 km'lik hatta sahip olan ve Konya Beyşehir Gölü kenarındaki Kubadabad Sarayı sınırına kadar uzanan kervan yolu üzerinde bulunmaktadır.

Roma ve Bizans Dönemlerine tarihlenen ve yöre halkı tarafından Hisarcık Kalesi olarak adlandırılan yapı Kervan yolnun içinde bulunmaktadır. Hisarcık Kalesi Antalya, Manavgat ve Akdeniz'i kuşbakışı gören bir konuma sahiptir. Kale içerisinde yer alan mozaik taban, kaya mezarları, lahit ve yapı kalıntıları günümüze kadar ulaşmıştır. Hisarcık Kalesi; Yaylaalan mahallesine 2.67 km. uzaklıktadır.

ADDK, TDF (Türkiye Dağcılık Federasyonu) ye bağlı 07.027.006 / 7-321348 tescil nolu yasal bir dernek olup, faaliyetlerinde kar amacı gütmez. İşler ve etkinlikler gönüllülük esasıyla yürütülür

* ADDK Antalya Dağcılık ve Doğa Sporları Klubü Dağcılık Federasyonuna bağlı tescilli bir kulübü olup, kar amacı yoktur ücretler paylaşım esasına göre hesaplanıp toplanmaktadır.

* Kulübümüz üyelerine indirim yapılmaktadır.

* Etkinliklere katılacak olanlar; isimlerini, etkinlik öncesi Cuma saat 17.00 ye kadar yazdırmalıdır.!

* Katılımcılar; rehber ve yöneticilerin uyarılarını dikkate almalıdır. sağlık sorun- larını ilgililere bildirmelidir.

* Rehberin izlediği rotanın dışına çıkılmaz, izinsiz gruptan ayrılınmaz.

* Etkinlik esnasında öncü rehber geçilmez, artçı rehberden geri kalınmaz.

* Grup düzen ve disiplinini bozan davranışlarda bulunulmaz. Baton hariç ellerin boş olmasına dikkat edilmelidir. Çevrenin kirletilmemesine özen gösterilir.

* Etkinlik süresince SİGARA ve ALKOL kullanılmaz.

* Gereklilik halinde rehber; parkurda değişiklik yapabilir.

* Sizin ve bizim sağlığımız ve güzel bir etkinlik için Lütfen Sağlık sorunu olanların, mutlaka doktorlarına danışmaları ve gurup liderine bilgi vermeleri gerekmektedir.

Katılımcılar, doğa sporlarının tehlike ve risklerini bilerek kendi istekleri ile ADDK etkinliklerine katılırlar. Katılımcılar ADDK etkinliği süresi boyunca meydana gelebilecek her hangi bir olumsuzluk durumunda ADDK' nü veya rehberlerini sorumlu tutmayacağını, ADDK veya rehberleri aleyhinde hiçbir şekilde yasal işlemde bulunamayacaklarını kabul etmiş sayılırlar. Program dahilindeki tüm etkinlikler için bu kurallar geçerlidir.

Uyulması Gereken Kurallar

* Etkinliklere katılacak olanlar; isimlerini, etkinlik öncesi gün saat 17.00 ye kadar yazdırmalıdır.

* Katılımcılar; rehber ve yöneticilerin uyarılarını dikkate almalıdır. Yeni katılanlar varsa, sağlık sorun- larını ilgililere bildirmelidir.

* Rehberin izlediği rotanın dışına çıkılmaz, izinsiz gruptan ayrılınmaz.

* Etkinlik esnasında öncü rehber geçilmez, artçı rehberden geri kalınmaz.

* Grup düzen ve disiplinini bozan davranışlarda bulunulmaz. Baton hariç ellerin boş olmasına dikkat edilmelidir. Fotograf ve sair sebeplerle keyfi duraklamalar yapılamaz. Çevrenin kirletilme- mesine özen gösterilir. Taş, kaya parçaları düşmesi vesair doğa olayları nedeniyle rehberi duyabilmek için radyo, MP3 vs. dinlenemez.

* Etkinlik süresince SİGARA ve ALKOL kullanılmaz.

* Gereklilik halinde rehber; parkurda değişiklikyapabilir.

* Hareket yeri Meltem Camii, Adliye yönü olup, saati 08.00 dir. Yol güzargahından bineceklere yer ayırma yapılmaz. Sorumluluk reddi; katılımcılar, doğa sporlarının tehlike ve risklerini bilerek kendi istekleri ile ADDK etkinliklerine katılırlar. Katılımcılar ADDK etkinliği süresi boyunca meydana gelebilecek her hangi bir olumsuzluk durumunda ADDK' nü veya rehberlerini sorumlu tutmayacağını, ADDK veya rehberleri aleyhinde hiçbir şekilde yasal işlemde etmiş sayılırlar. Program dahilindeki tüm etkinlikler için bu kurallar geçerlidir.

Etkinliğe Katıl