Likya Yolu ( Adrasan - Gelidonya Deniz Feneri ) - Lycian Way

 • Hareket yeri:

  Meltem Camii

 • Tahrı:

  21/04/2019

 • Saat:

  07:00:00

 • Uzunlğu:

  18 Km

 • Rehber:

  Tuncer koç

 • Share:
Likya Yolu ( Adrasan - Gelidonya Deniz Feneri ) - Lycian Way

Acıklama

Likya Yolu ( Adrasan - Gelidonya Deniz Feneri ) - Lycian Way
Doğa Yürüyüşü

Bu hafta Sonu Etkinliğim Kolay ve Zor Parkur olmak üzere iki bölüme Ayrılmıştır.

1. Parkur - Kısa ve Kolay Parkur,
Korsan koyu Gelidonya Deniz Fenerine gidilip tekrar korsan koyuna dönülerek 8 km'lik bir doğa yürüyüşü yapılacaktır.

2. Parkur - Zor ve Uzun Parkur,
Rotamız Adrasan sahilinde başlamaktadır. Gelidonya Deniz Fenerinden Korsan koyunda son bulacak olan parkur 18 km uzunluğundadır.

Türkiye'nin denizden 227 metreyle en yüksekteki deniz feneri olma özelliğine sahip olan Gelidonya Deniz Feneri 227 mt. yükseklikte, denizden 3 km içeride yer alır. Antalya il sınırın en uç noktasında bulunuyor. Arkasını Markız tepeye yaslayan fener, önünde beş adalar açık gözle görülmektedir. Yem yeşillikler içinde Anemon çiçeklerin olduğu farklı bitki örtüsüyle herkesin ilgi odağındadır.
Konum olarak Antalya körfezinin en uç noktası olan batı burnunda bulunmaktadır. Aynı zaman da Likya yolunun bir parçası olan bir güzergah tadır ve bu sayede bir çok maceracı gezginleri karşılar. Fenerin karşıdaki üç adalı manzara izlenilmeye değer.

Harekat : 21.04.2019 Pazar
Harekat saati: 07.00
Harekat Yeri: Meltem Camii, Adliye yönü, Meltem Adliye binasının arka tarafından hareket edeceğiz.

İletişim
Rehber: Tuncer koç 0539 246 85 23

Mahmut Güngör : 0535 244 11 66

Klb. Bşk. : Muharrem Koç 0532 661 56 67

LİKYA YOLU : Büyük çoğunluğu Cate CLOW tarafından çalışılarak hazırlanan Likya Yolu projesi, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı desteği ile, Alternatif Turizmin geliştirilmesine yönelik, işaretlenerek haritalandırılmıştır. Bir ucu Fethiye'den başlayarak, Antalya'nın Geyikbayırı köyünde son bulmaktadır. Tamamı 530 km civarındadır.
Antalya Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (ADDK) bu yolu yürümekte ki amaç ve gayemiz, doğa da mutlu bir şekilde zaman geçirmek ve doğa sporları (yürüyüşü ) yapmaktır.

ADDK, TDF (Türkiye Dağcılık Federasyonu) ye bağlı 07.027.006 / 7-321348 tescil nolu yasal bir dernek olup, faaliyetlerinde kar amacı gütmez. İşler ve etkinlikler gönüllülük esasıyla yürütülür

* ADDK Antalya Dağcılık ve Doğa Sporları Klubü Dağcılık Federasyonuna bağlı tescilli bir kulübü olup, kar amacı yoktur ücretler paylaşım esasına göre hesaplanıp toplanmaktadır.

* Kulübümüz üyelerine indirim yapılmaktadır.

* Etkinliklere katılacak olanlar; isimlerini, etkinlik öncesi Cuma saat 17.00 ye kadar yazdırmalıdır.!

* Katılımcılar; rehber ve yöneticilerin uyarılarını dikkate almalıdır. sağlık sorun- larını ilgililere bildirmelidir.

* Rehberin izlediği rotanın dışına çıkılmaz, izinsiz gruptan ayrılınmaz.

* Etkinlik esnasında öncü rehber geçilmez, artçı rehberden geri kalınmaz.

* Grup düzen ve disiplinini bozan davranışlarda bulunulmaz. Baton hariç ellerin boş olmasına dikkat edilmelidir. Çevrenin kirletilmemesine özen gösterilir.

* Etkinlik süresince SİGARA ve ALKOL kullanılmaz.

* Gereklilik halinde rehber; parkurda değişiklik yapabilir.

* Sizin ve bizim sağlığımız ve güzel bir etkinlik için Lütfen Sağlık sorunu olanların, mutlaka doktorlarına danışmaları ve gurup liderine bilgi vermeleri gerekmektedir.

Katılımcılar, doğa sporlarının tehlike ve risklerini bilerek kendi istekleri ile ADDK etkinliklerine katılırlar. Katılımcılar ADDK etkinliği süresi boyunca meydana gelebilecek her hangi bir olumsuzluk durumunda ADDK' nü veya rehberlerini sorumlu tutmayacağını, ADDK veya rehberleri aleyhinde hiçbir şekilde yasal işlemde bulunamayacaklarını kabul etmiş sayılırlar. Program dahilindeki tüm etkinlikler için bu kurallar geçerlidir.

Uyulması Gereken Kurallar

* Etkinliklere katılacak olanlar; isimlerini, etkinlik öncesi gün saat 17.00 ye kadar yazdırmalıdır.

* Katılımcılar; rehber ve yöneticilerin uyarılarını dikkate almalıdır. Yeni katılanlar varsa, sağlık sorun- larını ilgililere bildirmelidir.

* Rehberin izlediği rotanın dışına çıkılmaz, izinsiz gruptan ayrılınmaz.

* Etkinlik esnasında öncü rehber geçilmez, artçı rehberden geri kalınmaz.

* Grup düzen ve disiplinini bozan davranışlarda bulunulmaz. Baton hariç ellerin boş olmasına dikkat edilmelidir. Fotograf ve sair sebeplerle keyfi duraklamalar yapılamaz. Çevrenin kirletilme- mesine özen gösterilir. Taş, kaya parçaları düşmesi vesair doğa olayları nedeniyle rehberi duyabilmek için radyo, MP3 vs. dinlenemez.

* Etkinlik süresince SİGARA ve ALKOL kullanılmaz.

* Gereklilik halinde rehber; parkurda değişiklikyapabilir.

* Hareket yeri Meltem Camii, Adliye yönü olup, saati 08.00 dir. Yol güzargahından bineceklere yer ayırma yapılmaz. Sorumluluk reddi; katılımcılar, doğa sporlarının tehlike ve risklerini bilerek kendi istekleri ile ADDK etkinliklerine katılırlar. Katılımcılar ADDK etkinliği süresi boyunca meydana gelebilecek her hangi bir olumsuzluk durumunda ADDK' nü veya rehberlerini sorumlu tutmayacağını, ADDK veya rehberleri aleyhinde hiçbir şekilde yasal işlemde etmiş sayılırlar. Program dahilindeki tüm etkinlikler için bu kurallar geçerlidir.

Etkinliğe Katıl