Kocaçay Şelalesi - Karataş Mağarası - Tarihi Ellez Camii Doğa Yürüyüşü

 • Hareket yeri:

  Meltem Camii

 • Tahrı:

  16/01/2022

 • Saat:

  08:00:00

 • Uzunlğu:

  14 Km

 • Rehber:

  Tuncer koç

 • Share:
Kocaçay Şelalesi - Karataş Mağarası - Tarihi Ellez Camii Doğa Yürüyüşü

Acıklama

Antalya Anternatif Doğa Yürüyüş Parkurları ( Kocaçay Şelalesi - Karataş Mağarası - Tarihi Ellez Camii Doğa Yürüyüşü ) Antalya’da öyle çok doğal güzellikler var ki gezmekle bir türlü bitmiyor, birde bu güzellikler her mevsim de ayrı ayrı güzel olunca insanın her mevsim göresi geliyor. Çam Çınar, karaağaç söğüt vb. bir çok ağaç çeşitleriyle çevrili kocaçay şelalesi , Biyolojik çeşitliliği, endemik floral yapısıyla ilgi çeken yerlerden biridir. Kocaçay şelalesi, Hatipler mevki Ekşili köyü sınırları içinde bulunan Ekşili göletini de oluşturan Kocaçay deresi üzerinde bulunmaktadır. Antalya daha önce sadece yöre halkının bildiği fakat son zamanlarda ilgi odağı, gözde yerler arasına girmiştir. Muhteşem doğasıyla farklı farklı ağaç çeşitlerin içinde yoğunluklu olarak çam ormanın içinden doğal güzelliği bir başka olan Karataş mağarasına kadar yürüyeceğiz. Karataş mağarasından sonra Osmanlı döneminden kalma Ellez camisini de ziyaret edeceğiz. Bu hafta farklı yönüyle yine farklı bir doğa yürüyüşü sizleri bekliyor olacak. Kocaçay Şelalesi - Karataş Mağarası - Tarihi Ellez Camii Doğa Yürüyüşü 12 km'lik bir parkurda doğal güzellikleri ve tarihi bir arada sunan bir parkurda doğa yürüyüşü sizleri bekliyor.

Uyulması Gereken Kurallar

* Etkinliklere katılacak olanlar; isimlerini, etkinlik öncesi gün saat 17.00 ye kadar yazdırmalıdır.

* Katılımcılar; rehber ve yöneticilerin uyarılarını dikkate almalıdır. Yeni katılanlar varsa, sağlık sorun- larını ilgililere bildirmelidir.

* Rehberin izlediği rotanın dışına çıkılmaz, izinsiz gruptan ayrılınmaz.

* Etkinlik esnasında öncü rehber geçilmez, artçı rehberden geri kalınmaz.

* Grup düzen ve disiplinini bozan davranışlarda bulunulmaz. Baton hariç ellerin boş olmasına dikkat edilmelidir. Fotograf ve sair sebeplerle keyfi duraklamalar yapılamaz. Çevrenin kirletilme- mesine özen gösterilir. Taş, kaya parçaları düşmesi vesair doğa olayları nedeniyle rehberi duyabilmek için radyo, MP3 vs. dinlenemez.

* Etkinlik süresince SİGARA ve ALKOL kullanılmaz.

* Gereklilik halinde rehber; parkurda değişiklikyapabilir.

* Hareket yeri Meltem Camii, Adliye yönü olup, saati 08.00 dir. Yol güzargahından bineceklere yer ayırma yapılmaz. Sorumluluk reddi; katılımcılar, doğa sporlarının tehlike ve risklerini bilerek kendi istekleri ile ADDK etkinliklerine katılırlar. Katılımcılar ADDK etkinliği süresi boyunca meydana gelebilecek her hangi bir olumsuzluk durumunda ADDK' nü veya rehberlerini sorumlu tutmayacağını, ADDK veya rehberleri aleyhinde hiçbir şekilde yasal işlemde etmiş sayılırlar. Program dahilindeki tüm etkinlikler için bu kurallar geçerlidir.

Etkinliğe Katıl