Gündoğmuş Uçansu (Çündüre) Şelalesi - Güzelbağ - Kemer Köprüsü

 • Hareket yeri:

  Meltem Camii Adliye Arkası

 • Tahrı:

  04/05/2019

 • Saat:

  07:00:00

 • Uzunlğu:

  10 Km

 • Rehber:

  Tuncer koç

 • Share:
Gündoğmuş Uçansu (Çündüre) Şelalesi - Güzelbağ - Kemer Köprüsü

Acıklama

Gündoğmuş Uçansu (Çündüre) Şelalesi - Güzelbağ - Kemer Köprüsü Tarihi Kervan Yolu Doğa Yürüşü

Doğa, Macera, Fotoğraf, Şelale, Tarih içinde
Doğa Yürüyüş Etkinliği…

*** Yeni ve özel bir parkurdur.

Doğada Tarihi yollar içinde olmayı bu yollar da akarsular da fotoğraf çekilmeyi ve doğa yürüyüşünü seviyorsanız hiç kaçırmayacağınız bir etkinliktir.

Harekat : 04.05.2019 Cumartesi,
Harekat saati: 07.00
Harekat Yeri: Meltem Camii, Adliye yönü, Meltem Adliye binasının arka tarafından hareket edeceğiz.

İletişim
Rehber: Tuncer koç 0539 246 85 23

Klb. Bşk. : Muharrem Koç 0532 661 56 67

Bu hafta sonu yine çok farklı bir çoğraya gidiyoruz bölgesin en büyük şelalesi ve Alara çayının doğduğu yer olan Uçansu şelalesini (Çündüre olarak da bilinir ) tarihi kervan yolu Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubatın Alanyaya geliş güzergahı olduğuna inanılan Alaiye Bozkır kervan yollunun bir kısmı olan Güzelbağ - Kemer Köprüsü parkurunda yürüyeceğiz.. Kemer köprüsünden sonra Bölgenin en güzel şelalesi olan Çündüre Şelalesine gideceğiz.

Vakit olursa şelalenin 70 m yükseklikten dökülen şelalenin doğduğu yaklaşık 8 metre derinlikte olan kazan şeklindeki su gözüne tırmanacağız daha sonra alara çayının etrafında 5 km yürüyüş yaparak karşıya geçip şelaleyi farklı açılardan gözlemleyeceğiz toplamda 15 km'lik bir yürüyüş yapılacaktır.

Yok ben yürümek istemiyorum Şelalenin etrafında mangal keyfi niteliğinde, Şelale keyfi yapacağım diyorsanız araçla sizi şelalenin çoşkulu gürültüsüne de bırakabiliriz ... ama tavsiyem bu tarih dolu yolu yürüyüş yapmanızdır... farkımızı yaşayın derim :)

ADDK, TDF (Türkiye Dağcılık Federasyonu) ye bağlı 07.027.006 / 7-321348 tescil nolu yasal bir dernek olup, faaliyetlerinde kar amacı gütmez. İşler ve etkinlikler gönüllülük esasıyla yürütülür.

* Etkinliklere katılacak olanlar; isimlerini, etkinlik öncesi Cuma günü saat 17.00 ye kadar yazdırmalıdır.!

* Katılımcılar; rehber ve yöneticilerin uyarılarını dikkate almalıdır. sağlık sorun- larını ilgililere bildirmelidir.

* Rehberin izlediği rotanın dışına çıkılmaz, izinsiz gruptan ayrılınmaz.

* Etkinlik esnasında öncü rehber geçilmez, artçı rehberden geri kalınmaz.

* Grup düzen ve disiplinini bozan davranışlarda bulunulmaz. Baton hariç ellerin boş olmasına dikkat edilmelidir. Çevrenin kirletilmemesine özen gösterilir.

* Etkinlik süresince SİGARA ve ALKOL kullanılmaz.

* Gereklilik halinde rehber; parkurda değişiklikyapabilir.
Katılımcılar, doğa sporlarının tehlike ve risklerini bilerek kendi istekleri ile ADDK etkinliklerine katılırlar. Katılımcılar ADDK etkinliği süresi boyunca meydana gelebilecek her hangi bir olumsuzluk durumunda ADDK' nü veya rehberlerini sorumlu tutmayacağını, ADDK veya rehberleri aleyhinde hiçbir şekilde yasal işlemde bulunamayacaklarını kabul etmiş sayılırlar. Program dahilindeki tüm etkinlikler için bu kurallar geçerlidir

Uyulması Gereken Kurallar

* Etkinliklere katılacak olanlar; isimlerini, etkinlik öncesi gün saat 17.00 ye kadar yazdırmalıdır.

* Katılımcılar; rehber ve yöneticilerin uyarılarını dikkate almalıdır. Yeni katılanlar varsa, sağlık sorun- larını ilgililere bildirmelidir.

* Rehberin izlediği rotanın dışına çıkılmaz, izinsiz gruptan ayrılınmaz.

* Etkinlik esnasında öncü rehber geçilmez, artçı rehberden geri kalınmaz.

* Grup düzen ve disiplinini bozan davranışlarda bulunulmaz. Baton hariç ellerin boş olmasına dikkat edilmelidir. Fotograf ve sair sebeplerle keyfi duraklamalar yapılamaz. Çevrenin kirletilme- mesine özen gösterilir. Taş, kaya parçaları düşmesi vesair doğa olayları nedeniyle rehberi duyabilmek için radyo, MP3 vs. dinlenemez.

* Etkinlik süresince SİGARA ve ALKOL kullanılmaz.

* Gereklilik halinde rehber; parkurda değişiklikyapabilir.

* Hareket yeri Meltem Camii, Adliye yönü olup, saati 08.00 dir. Yol güzargahından bineceklere yer ayırma yapılmaz. Sorumluluk reddi; katılımcılar, doğa sporlarının tehlike ve risklerini bilerek kendi istekleri ile ADDK etkinliklerine katılırlar. Katılımcılar ADDK etkinliği süresi boyunca meydana gelebilecek her hangi bir olumsuzluk durumunda ADDK' nü veya rehberlerini sorumlu tutmayacağını, ADDK veya rehberleri aleyhinde hiçbir şekilde yasal işlemde etmiş sayılırlar. Program dahilindeki tüm etkinlikler için bu kurallar geçerlidir.

Etkinliğe Katıl