Gebece - Simoğlu Mağarası - Gebece ( Çıtırıklı ) Kalesi Göç Yolu Doğa Yürüyüşü

 • Hareket yeri:

  Meltem Camii

 • Tahrı:

  17/10/2021

 • Saat:

  08:00:00

 • Uzunlğu:

  12 Km

 • Rehber:

  Tuncer koç

 • Share:
Gebece - Simoğlu Mağarası - Gebece ( Çıtırıklı ) Kalesi Göç Yolu Doğa Yürüyüşü

Acıklama

Güğlen dağı eteklerinde bulunan Gecebe köyünün tarihi göç yolunu kalesini ve Simoğlu mağarası bizimle keşfetmeye hazırmısınız ? Simoğlu mağarası, Manavgat'a bağlı Gebece köyü(mah.)nün Simoğlu mahallesinde yer alır. Mağara hakkında görsel, yüzeysel bilgiler dışında detaylı bilimsel araştırma yapılmamış-eğer yapılmışsa da henüz gün yüzüne çıkmamış-tır. Diğer Antalya mağaralarına benzeyen dikit ve sarkıkların olduğu bir yapıdadır. Turizme açıp bölge halkına ekonomik katkı sağlamak için bölgede oturanlar büyük çaba sarf etmiş hatta yerel yöneticiler yer yer ziyaret etmiş basında haber olmuştur. Buna rağmen bilinirliği az olan ama Mağaranın bulunduğu konumuyla muhteşem Torosların manzarasını görmek bile insanı heyecanlandıran bir yerdir. Gebece köyü Manavgat ilçesine bağlı bir dağ köyüdür. Konumu itibariyle göç yolu güzergahında olduğu için tarihi eski zamanlara kadar gitmektedir.

Uyulması Gereken Kurallar

* Etkinliklere katılacak olanlar; isimlerini, etkinlik öncesi gün saat 17.00 ye kadar yazdırmalıdır.

* Katılımcılar; rehber ve yöneticilerin uyarılarını dikkate almalıdır. Yeni katılanlar varsa, sağlık sorun- larını ilgililere bildirmelidir.

* Rehberin izlediği rotanın dışına çıkılmaz, izinsiz gruptan ayrılınmaz.

* Etkinlik esnasında öncü rehber geçilmez, artçı rehberden geri kalınmaz.

* Grup düzen ve disiplinini bozan davranışlarda bulunulmaz. Baton hariç ellerin boş olmasına dikkat edilmelidir. Fotograf ve sair sebeplerle keyfi duraklamalar yapılamaz. Çevrenin kirletilme- mesine özen gösterilir. Taş, kaya parçaları düşmesi vesair doğa olayları nedeniyle rehberi duyabilmek için radyo, MP3 vs. dinlenemez.

* Etkinlik süresince SİGARA ve ALKOL kullanılmaz.

* Gereklilik halinde rehber; parkurda değişiklikyapabilir.

* Hareket yeri Meltem Camii, Adliye yönü olup, saati 08.00 dir. Yol güzargahından bineceklere yer ayırma yapılmaz. Sorumluluk reddi; katılımcılar, doğa sporlarının tehlike ve risklerini bilerek kendi istekleri ile ADDK etkinliklerine katılırlar. Katılımcılar ADDK etkinliği süresi boyunca meydana gelebilecek her hangi bir olumsuzluk durumunda ADDK' nü veya rehberlerini sorumlu tutmayacağını, ADDK veya rehberleri aleyhinde hiçbir şekilde yasal işlemde etmiş sayılırlar. Program dahilindeki tüm etkinlikler için bu kurallar geçerlidir.

Etkinliğe Katıl