Derebucak Çamlik Mağaraları Doğa Yürüyüşü

 • Hareket yeri:

  Meltem Camii

 • Tahrı:

  13/07/2019

 • Saat:

  08:00:00

 • Uzunlğu:

  11 Km

 • Rehber:

  Tuncer koç

 • Share:
Derebucak Çamlik Mağaraları Doğa Yürüyüşü

Acıklama

süper bir etkinlik oluşturduk süper süper...!

Yine farklı coğrafyalarda farklı yerlere gidiyoruz.. Herkesin gittiği kalıplaşmış doğal güzelliklerini bırakın yeni yerler keşfedin.

Toros Dağlarının dağ Kasabası olan Derebucak ve Çamlık köyleri arasında Çamlık kanyonu içinde bulunan 6 tane doğal oluşumlu mağaralar arasında Doğa yürüyüşü yapmaya gidiyoruz. Bu mağaralar içinden bir birine bağlı bir birinin aralarındaki mesafeler 1800 metre ve 2200 metre arasında uzunluklarına sahiptir. Ayrıca Çavur beşiği mağarasında boyalı resimler bulunmaktadır.
Balatini mağarası giriş gezildikten sonra Suluin mağarasına doğa yürüyüşe geçilir.
Doğal güzellikleri içinde, dere kenarından ve Çamlık kanyonunu geçerek kolay ve düz parkur ile 3 km yürüyüşten sonra Suluin mağarasına ulaşılır, içinde Kaya resimleri olan Cavurbeşiği mağarasından hemen yanında bulunan Çember beşiği mağarasından sonra değirmenini arasından çıkan suların tekrar başka bir mağaradan yer altına karıştığını göreceğiz. Orman içinden Körükini Mağarasından sonra yürüyüşümüzü tamamlayacağız.

Harekat : 13.07.2019 Cumartesi,
Harekat saati: 06.30
Harekat Yeri: Meltem Camii, Adliye yönü, Meltem Adliye binasının arka tarafından hareket edeceğiz.

İletişim : Tuncer koç 0539 246 85 23

Klb. Bşk. : Muharrem Koç 0532 661 56 67

Klb Bşk Yard. : Mahmut Güngör 0535 244 11 66

• BALATİNİ MAĞARASI GİRİŞ
• Kireç taşları ile kaplı dere mağarasıdır. Uzunluğu 2030 metre yüksekliği 45 metredir, profesyonel mağaracılar için kolay bir geçiş içerir kimi zaman suyun içinden geçiş gerektiren maceralı güzel ve soğuk bir parkurdur. İçinde 3 adet 5 km den daha derin 3 adet dev cadı kazanları vardır yüzmek ve bot kullanmak ve dikkatli olmak gerekir.
• Mağara içerisinde eski dönemlerden kalan mezar kalıntıları ve diğer işaretler bulunmaktadır.
• Balatini mağarası üst üste bulunan iki farlı seviyeden oluşmuştur.

• SULUİN MAĞARASI
• Uzunluğu 300 metre yüksekliği 20 metredir. Uzunsu deresinin Değirmenlik vadisinde yeraltına batması battıktan sona çıktığı bölümdür.

• Mağaranın üst girişi kayalıktır, girişten sonra iki gölet geçildikten sonra 150 metre uzunluğundaki uzun göle gelinir. Mağara içinde birçok etkileyici yollar vardır ve bot dışında ulaşım yoktur.
• Suluin mağarası kenarı kumluk küçük alanda yürüyüş sonrası dinlenme ve harika bir seyir imkanı vardır.
• KÖRÜKİNİ MAĞARASI
• Uzunluğu 1320 metre yüksekliği 30 metredir. Mağara girişi 12 metre genişliğinde 30 metre yüksekliğinde etkileyici bir görünümdedir.
• Mağara içerisinde çok derin göller olup kaygan kayalardan geçişi oldukça dikkat gerektirir.
• Yaz aylarında suyun az olduğu dönemde Değirmenlik bölgesinden mağara içine girmek ve 100 metre yürüyüşle eşsiz manzaralara ulaşmak mümkündür.

ADDK, TDF (Türkiye Dağcılık Federasyonu) ye bağlı 07.027.006 / 7-321348 tescil nolu yasal bir dernek olup, faaliyetlerinde kar amacı gütmez. İşler ve etkinlikler gönüllülük esasıyla yürütülür.

* Etkinliklere katılacak olanlar; isimlerini, etkinlik öncesi Cuma günü saat 17.00 ye kadar yazdırmalıdır.!

* Katılımcılar; rehber ve yöneticilerin uyarılarını dikkate almalıdır. sağlık sorun- larını ilgililere bildirmelidir.

* Rehberin izlediği rotanın dışına çıkılmaz, izinsiz gruptan ayrılınmaz.

* Etkinlik esnasında öncü rehber geçilmez, artçı rehberden geri kalınmaz.

* Grup düzen ve disiplinini bozan davranışlarda bulunulmaz. Baton hariç ellerin boş olmasına dikkat edilmelidir. Çevrenin kirletilmemesine özen gösterilir.

* Etkinlik süresince SİGARA ve ALKOL kullanılmaz.

* Gereklilik halinde rehber; parkurda değişiklikyapabilir.
Katılımcılar, doğa sporlarının tehlike ve risklerini bilerek kendi istekleri ile ADDK etkinliklerine katılırlar. Katılımcılar ADDK etkinliği süresi boyunca meydana gelebilecek her hangi bir olumsuzluk durumunda ADDK' nü veya rehberlerini sorumlu tutmayacağını, ADDK veya rehberleri aleyhinde hiçbir şekilde yasal işlemde bulunamayacaklarını kabul etmiş sayılırlar. Program dahilindeki tüm etkinlikler için bu kurallar geçerlidir

Uyulması Gereken Kurallar

* Etkinliklere katılacak olanlar; isimlerini, etkinlik öncesi gün saat 17.00 ye kadar yazdırmalıdır.

* Katılımcılar; rehber ve yöneticilerin uyarılarını dikkate almalıdır. Yeni katılanlar varsa, sağlık sorun- larını ilgililere bildirmelidir.

* Rehberin izlediği rotanın dışına çıkılmaz, izinsiz gruptan ayrılınmaz.

* Etkinlik esnasında öncü rehber geçilmez, artçı rehberden geri kalınmaz.

* Grup düzen ve disiplinini bozan davranışlarda bulunulmaz. Baton hariç ellerin boş olmasına dikkat edilmelidir. Fotograf ve sair sebeplerle keyfi duraklamalar yapılamaz. Çevrenin kirletilme- mesine özen gösterilir. Taş, kaya parçaları düşmesi vesair doğa olayları nedeniyle rehberi duyabilmek için radyo, MP3 vs. dinlenemez.

* Etkinlik süresince SİGARA ve ALKOL kullanılmaz.

* Gereklilik halinde rehber; parkurda değişiklikyapabilir.

* Hareket yeri Meltem Camii, Adliye yönü olup, saati 08.00 dir. Yol güzargahından bineceklere yer ayırma yapılmaz. Sorumluluk reddi; katılımcılar, doğa sporlarının tehlike ve risklerini bilerek kendi istekleri ile ADDK etkinliklerine katılırlar. Katılımcılar ADDK etkinliği süresi boyunca meydana gelebilecek her hangi bir olumsuzluk durumunda ADDK' nü veya rehberlerini sorumlu tutmayacağını, ADDK veya rehberleri aleyhinde hiçbir şekilde yasal işlemde etmiş sayılırlar. Program dahilindeki tüm etkinlikler için bu kurallar geçerlidir.

Etkinliğe Katıl