Çamlık Derebucak Mağaraları Doğa Yürüyüşü

 • Hareket yeri:

  Meltem Camii

 • Tahrı:

  19/09/2021

 • Saat:

  07:00:00

 • Uzunlğu:

  10 Km

 • Rehber:

 • Share:
Çamlık Derebucak Mağaraları Doğa Yürüyüşü

Acıklama

❗♦️ Çamlık Derebucak Mağaraları Doğa Yürüyüşü ❗ ❗ Dağların Kalbine Açılan Kapı : Çamlık Mağaraları ❗ ✅ Yine farklı coğrafyalarda farklı yerlere gidiyoruz.. Herkesin gittiği kalıplaşmış doğal güzelliklerini bırakın yeni yerler keşfedin. ✅ Toros Dağlarının dağ Kasabası olan Derebucak ve Çamlık köyleri arasında Çamlık kanyonu içinde bulunan 6 tane doğal oluşumlu mağaralar arasında Doğa yürüyüşü yapmaya gidiyoruz. Bu mağaralar içinden bir birine bağlı bir birinin aralarındaki mesafeler 1800 metre ve 2200 metre arasında uzunluklarına sahiptir. Ayrıca Çavur beşiği mağarasında boyalı resimler bulunmaktadır. ✅ Balatini mağarası giriş gezildikten sonra Suluin mağarasına doğa yürüyüşe geçilir. Doğal güzellikleri içinde, dere kenarından ve Çamlık kanyonunu geçerek kolay ve düz parkur ile 3 km yürüyüşten sonra Suluin mağarasına ulaşılır, içinde Kaya resimleri Hz. İsa freksleri olan Cavurbeşiği mağarasından hemen yanında bulunan Çember beşiği mağarasından sonra değirmenini arasından çıkan suların tekrar başka bir mağaradan yer altına karıştığını göreceğiz. Orman içinden Körükini Mağarasından sonra yürüyüşümüzü tamamlayacağız.

Uyulması Gereken Kurallar

* Etkinliklere katılacak olanlar; isimlerini, etkinlik öncesi gün saat 17.00 ye kadar yazdırmalıdır.

* Katılımcılar; rehber ve yöneticilerin uyarılarını dikkate almalıdır. Yeni katılanlar varsa, sağlık sorun- larını ilgililere bildirmelidir.

* Rehberin izlediği rotanın dışına çıkılmaz, izinsiz gruptan ayrılınmaz.

* Etkinlik esnasında öncü rehber geçilmez, artçı rehberden geri kalınmaz.

* Grup düzen ve disiplinini bozan davranışlarda bulunulmaz. Baton hariç ellerin boş olmasına dikkat edilmelidir. Fotograf ve sair sebeplerle keyfi duraklamalar yapılamaz. Çevrenin kirletilme- mesine özen gösterilir. Taş, kaya parçaları düşmesi vesair doğa olayları nedeniyle rehberi duyabilmek için radyo, MP3 vs. dinlenemez.

* Etkinlik süresince SİGARA ve ALKOL kullanılmaz.

* Gereklilik halinde rehber; parkurda değişiklikyapabilir.

* Hareket yeri Meltem Camii, Adliye yönü olup, saati 08.00 dir. Yol güzargahından bineceklere yer ayırma yapılmaz. Sorumluluk reddi; katılımcılar, doğa sporlarının tehlike ve risklerini bilerek kendi istekleri ile ADDK etkinliklerine katılırlar. Katılımcılar ADDK etkinliği süresi boyunca meydana gelebilecek her hangi bir olumsuzluk durumunda ADDK' nü veya rehberlerini sorumlu tutmayacağını, ADDK veya rehberleri aleyhinde hiçbir şekilde yasal işlemde etmiş sayılırlar. Program dahilindeki tüm etkinlikler için bu kurallar geçerlidir.

Etkinliğe Katıl